Reklama

Cyklista wolontariusz odwiedził Łuków

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Cyklista wolontariusz odwiedził Łuków  - Zdjęcie główne

7 lipca wolontariusz-cyklista odwiedził Urząd Miasta w Łukowie, gdzie spotkał się z burmistrzem Piotrem Płudowskim i Sekretarzem Miasta Waldemarem Siurkiem.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 7 lipca wolontariusz-cyklista odwiedził Urząd Miasta w Łukowie, gdzie spotkał się z burmistrzem Piotrem Płudowskim i Sekretarzem Miasta Waldemarem Siurkiem.

Janusz Kobyłka z Lubartowa to rowerzysta, który zamierza samotnie przejechać 2,5 tys. kilometrów po Polsce, odwiedzając przy tym także wybrane miejscowości województwa lubelskiego. Nietypowy rajd rowerowy połączony jest promocją idei oddawania krwi i apelem o dzielenie się cennym płynem zwłaszcza w dobie epidemii koronawirusa. 7 lipca wolontariusz-cyklista odwiedził Urząd Miasta w Łukowie, gdzie spotkał się z burmistrzem Piotrem Płudowskim i sekretarzem Waldemarem Siurkiem.

 

 

Obecna, charytatywna wyprawa rowerowa jest trzecią w wykonaniu pana Janusza. Rowerzysta w przeszłości podróżował po kraju zbierając środki na rehabilitację dzieci niepełnosprawnych, a także pokonał rowerem 4 tysiące kilometrów, by zebrać środki na operację 2-letniej dziewczynki. Obecny rajd zainaugurowany został w piątek 3 lipca w Lublinie, a pan Janusz odwiedził już m.in. Kraśnik, Tomaszów Lubelski, Zamość, Chełm, Włodawę, Białą Podlaskę, Puławy oraz Łuków.

 

W Łukowie Janusz Kobyłka usłyszał od władz miasta m.in. informacje o funkcjonujących lokalnie grupach rowerowych, a także o osobach oraz organizacjach promujących oddawanie krwi. Gość zwracał natomiast uwagę na potrzebę dzielenia się cennym płynem, zwłaszcza w okresie letnim, gdy zapotrzebowanie na krew zdecydowanie wzrasta.

 

 

Trasa charytatywnego rajdu biec będzie teraz poza granicami województwa lubelskiego. Rowerzysta planuje przez miesiąc przejechać całą Polskę, zaś trasa ma mieć kształt wielkiego serca. Rowerowej inicjatywie patronują m.in. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, a także Wojewoda Lubelski Lech Sprawka. Postępy podróży można śledzić na Facebooku pod adresami:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE