Reklama

Ćwiczyli z antyterrorystami

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: ZS w Radoryżu Smolanym

Ćwiczyli z antyterrorystami - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 16 do 19 maja uczniowie Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym brali udział w obozie wojskowym. Szkolili ich byli antyterroryści i uczestnicy misji zagranicznych.

Obóz wojskowym, w którym mieli okazję podnosić swoje kompetencje uczniowie Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym odbywał się w miejscowości Myczkowce w Bieszczadach. Każdy dzień rozpoczynali rozgrzewką, by później – podzieleni na plutony szkoleniowe, do późnych godzin wieczornych ćwiczyć.

Na obozie uczniowie ćwiczyli techniki linowe na ściance, zjazdy linowe z mostu zbudowanego sześć metrów nad rzeką. Ćwiczenia wysokościowe obejmowały również zjazd głową w dół oraz z partnerem przypiętym do siebie. Na zajęciach z taktyki specjalnej wojska i Policji uczniowie ćwiczyli z ASG oraz paintball. Nocą budowali obozowisko oraz rozpalali ognisko bez użycia zapałek czy zapalniczki. Wielu uczniów pokonało przy tym kolejne własne bariery i umocniło się w przekonaniu, że mogą jeszcze więcej – relacjonuje nauczyciel ZS w Radoryżu Smolanym Andrzej Panasz.

Trudnych zadań nie brakowało. Uczniowie brali udział w nocnym zaminowaniu mostu, obronie lądowiska czy transporcie rannego ściekiem wodnym pod ogniem nieprzyjaciela. Przewodnikami w tych trudnych chwilach oraz instruktorami byli dawni antyterroryści, uczestnicy misji zagranicznych. Dowodził im major w stanie spoczynku Wiesław Dudziak.

Każdy z uczestników obozu otrzymał certyfikat. Zespół Szkół im. Wł. Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym może się pochwalić rekordzistą. To kadet Adam Siwak pobił rekord szybkości wejścia na ścianę skałkową.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE