Reklama

Ćwiczyli musztrę z wojskowymi

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Ćwiczyli musztrę z wojskowymi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 19 kadetów klas wojskowych i policyjnych Zespołu Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym ćwiczyło musztrę i ceremoniał wojskowy. Uczniowie wiedzę zdobywali pod okiem Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego.

Szkolenie z musztry i ceremoniału odbyło się 27 września. Szkoła z powiatu łukowskiego została zakwalifikowana do zajęć praktycznych przez Biuro do Spraw Proobronnych MON. Zajęcia prowadzili żołnierze, na co dzień pełniący służbę w jednej z elitarnych i jednocześnie najbardziej rozpoznawalnych jednostek wojskowych - Pułku Reprezentacyjnym Wojska Polskiego. Właśnie jego członkowie uczestniczą we wszystkich centralnych uroczystościach państwowych i patriotycznych, defiladach, odprawach wart, apelach, a także reprezentują nasz kraj za granicą.

Tematyka szkolenia obejmowała zagadnienia z musztry pojedynczego żołnierza, musztry zespołowej oraz elementów Ceremoniału Wojskowego Sił Zbrojnych RP. Szczególną uwagę poświęcono chwytom sztandarem oraz zachowania się pocztu sztandarowego i pocztu flagowego podczas uroczystości.

Kilkugodzinne szkolenie zakończyła defilada uczniów poszczególnych szkół przed prowadzącymi zajęcia. Kadeci klas mundurowych zdobyli umiejętności, które będą mogli wykorzystać podczas swojej przyszłej kariery zawodowej w służbach mundurowych.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE