Reklama

Co z tym tunelem?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Co z tym tunelem? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy naszego miasta i okolic czekają z niecierpliwością na oddanie do użytku tunelu w ulicy Międzyrzeckiej i kładki nad torami. Choć inwestycja miała się skończyć w ubiegłym roku, wciąż trzeba czekać.

19 lutego rzecznik PKP PLK Łukasz Kwasiborski informował nas, że prace zbliżają się do końca. Zima miała utrudnić wykonanie nawierzchni w tunelu w ulicy Międzyrzeckiej. Koniec przewidywany był wówczas na przełom marca i kwietnia. Wiosna na dobre się zaczęła, rowerzyści ukradkiem korzystają z tunelu, ale na oficjalne otwarcie trzeba poczekać.

Postanowiliśmy zapytać co dzieje się w sprawie tunelu w ul. Międzyrzeckiej oraz kładki nad torami. Wczoraj otrzymaliśmy taką oto odpowiedź:

W Łukowie całkowicie zostały zakończone zarówno prace dotyczące wiaduktu kolejowego i ul. Międzyrzeckiej pod wiaduktem, jak również kładki dla pieszych. Budowa wiaduktu została zakończona w połowie lutego. Prace na ul. Międzyrzeckiej pod wiaduktem zostały zakończone w połowie kwietnia, bowiem dopiero w kwietniu średnia temperatura dobowa osiągnęła poziom, w którym można było przeprowadzić ostatnie prace związane z nawierzchnią drogową. Po wykonaniu tych prac, wykonawca złożył wniosek o dokonanie odbioru technicznego. Odbiór ten nastąpi w dniach 12-13 maja – odpowiedział nam rzecznik PKP.

Prace nad budową kładki dla pieszych także zostały zakończone. Jest już również po odbiorach technicznych. Inwestor czeka jednak na odbiór techniczny dojść do kładki.

Polskie Linie Kolejowe zobowiązały wykonawcę do wykonania pewnych korekt elementów dojść do platform dla osób niepełnosprawnych. Wykonawca naniósł już stosowne poprawki i termin odbiorów został wyznaczony na 20 maja. Po pozytywnym wyniku odbiorów technicznych w/w obiektów przez PLK, wykonawca wystąpi do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o wydanie decyzji pozwolenia na użytkowanie powyższych obiektów. Procedura wydania pozwoleń przez WiNB jest niezależna od Polskich Linii Kolejowych, będziemy jednak dopingować zarówno wykonawcę, jak i urzędników do możliwie jak najszybszych działań. Przewidujemy, że wszystkie powyższe obiekty uda się przekazać do użytkowania na przełomie czerwca i lipca – dodaje Łukasz Kwasiborski.

Pozostaje mieć nadzieję, że termin ten, i tak odległy, nie będzie już odkładany.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE