Reklama

Co Ty wiesz o Łukowie?

Opublikowano:
Autor:

Co Ty wiesz o Łukowie? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy najazd księcia Siedmiogrodu dotarł do Łukowa? W którym roku Łuków uzyskał przywilej budowy ratusza?

Stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa po raz kolejny zaprasza wszystkich mieszkańców do sprawdzenia swojej wiedzy o Łukowie. IV edycję testu „Poznaj Swoje Miasto” zaplanowano 13 grudnia w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II. Rywalizacja będzie się toczyć w kategorii szkół oraz OPEN.

- Nasz test od trzech lat rozwiązują uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Dajemy też możliwość wypełniania go przez Internet. Cały czas chcemy, aby wiedza o Łukowie była coraz bardziej powszechna. Łuków ma blisko 800-letnią już historię - mówią członkowie stowarzyszenia.

Z testem wiedzy - oprócz uczniów szkół - będą mogli się zmierzyć także dorośli mieszkańcy Łukowa. W poszerzeniu swojej wiedzy na temat miasta mogą pomóc m.in. Zeszyty Łukowskie, tom 1-23, książka Łuków i okolice w XIX i XX w. pod red. Romualda Turkowskiego, artykuły na stronie www.lukow-historia.pl, a także publikacja Jana Stanisława Majewskiego, Łuków, miasto powiatowe w województwie lubelskim, rok wydania 2014.

Test objął patronatem burmistrz Piotr Płudowski. Organizatorzy zachęcają do sprawdzenia swojej wiedzy o małej ojczyźnie i zapewniają, że dla najlepszych przygotowano nagrody. Zgłoszenia do testu przyjmowane są drogą mailową ([email protected]) do 10 grudnia. Współorganizatorem wydarzenia jest również IV LO im. Jana Pawła II w Łukowie oraz portal Łuków Historia.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE