Reklama

Co się stało z placem zabaw na ulicy Konstytucji 3 Maja?

Opublikowano:
Autor:

Co się stało z placem zabaw na ulicy Konstytucji 3 Maja? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nasz Czytelnik prosi o wyjaśnienie, dlaczego plac zabaw przy ul. Konstytucji 3 Maja jest niekompletny. Zapytaliśmy o to burmistrza .

Czytelnik napisał do nas takiego  maila:  

  „ Droga Redakcjo, czy mogę Was prosić o zajęcie się sprawą placu zabaw na ulicy Konstytucji 3 Maja? Chodzi o to, że plac zanim został otwarty, został już zamknięty. Stopniowo zabierane są z niego urządzenia, huśtawki. Nie wiem jaki jest powód takiego postępowania, może uda się wam to ustalić z Panem burmistrzem lub odpowiednim organem. Szkoda, aby taka fajna inwestycja nie była używana, ponieważ na pobliskim osiedlu mieszka duża ilość dzieci, które niestety nie mają się gdzie bawić.”

Pojechaliśmy zobaczyć w czym problem. Na dużym, kolorowym placu bawiły się dzieci, ale trzy huśtawki były nieczynne, stały same ich ramy. Rozmawialiśmy z jedną z mam, która pilnowała dzieci bawiących się w piasku.

 - Kilka dni były te huśtawki, potem je zabrali. Dzieci się dopytują, co się stało- nie wiemy co im odpowiedzieć. Nie ma żadnej kartki, żadnej informacji - powiedziała nam kobieta.   

Zapytaliśmy burmistrza Piotra Płudowskiego, jaka jest przyczyna demontażu huśtawek.  

- Na początku lipca na terenie placu zabaw odbyła się kontrola Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego z udziałem zainteresowanych stron, w tym władz miasta. Zauważono wówczas drobne nieprawidłowości, m.in. w ogrodzeniu oraz w jednym z urządzeń, które nie zachowywało wymaganej odległości 10 metrów od okien w pobliskich zabudowaniach. W związku z tym w ramach gwarancji zmieniona zostanie nieznacznie lokalizacja urządzenia. Wszystkie inne urządzenia na placu zabaw, w tym elementy siłowni ustawione są prawidłowo i zgodnie z przepisami, a osoby zainteresowane mogą z nich korzystać – wyjaśnia włodarz miasta.  


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE