Reklama

Co dalej z łukowskim zalewem?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Co dalej z łukowskim zalewem? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto Łuków przystępuje do sporządzenia Lokalnego Programu Rewitalizacji. To pierwszy krok do pozyskania środków unijnych na rewitalizację zalewu. Ile będzie kosztował i co się zmieniło w planach?

Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta została podjęta uchwała w sprawie przystąpienia do opracowania Lokalnego Programu Rewitalizacji. Podstawowym celem opracowania tego dokumentu jest zdefiniowanie obszaru kryzysowego na terenie miasta Łuków oraz wskazanie działań, mających na celu ożywienie społeczno-gospodarcze tego obszaru. Stworzenie dokumentu jest także warunkiem koniecznym do ubiegania się o środki dostępne w ramach działania „Rewitalizacja obszarów miejskich Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020”.  

Miasto Łuków od dawna mówi o rewitalizacji zalewu Zimna Woda. Dokumentacja techniczna dla tej inwestycji powstaje. Projektanci mają dodatkowy miesiąc na jej ukończenie, ze względu na dwa dodatkowe zadania, które miasto chce dopisać do planów, m.in. wybudowanie ronda na drodze wiodącej nad łukowski zalew. Podczas wczorajszych obrad z ust burmistrza Dariusza Szustka padły także informacje dotyczące kosztów i terminów realizacji.  

Znamy szacunkowy koszt. Łącznie z podatkiem będziemy potrzebować ok. 20 mln zł. Z pewnością będziemy musieli etapować inwestycję. Jednak latem 2018 roku będziemy korzystali z kąpieliska, plaży czy wypożyczymy kajak i rower wodny.  

Wczoraj padły także informacje dotyczące możliwości skorzystania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego.  

Marszałek województwa za pośrednictwem swoich pracowników, na spotkaniu burmistrzów miast powiatowych województwa lubelskiego, które odbyło się 24 czerwca, zapewnił, że pieniądze dla miast będą. My czekamy na 11 mln – powiedział włodarz.  

Uchwała w sprawie przystąpienia do opracowania Lokalnego Programu Rewitalizacji została przegłosowana. Teraz miasto przystąpi do pracy nad stworzeniem dokumentu, w którym wskaże tereny najbardziej wymagające rewitalizacji. O dalszych etapach prac będziemy Państwa informowali. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE