Reklama

Co dalej z łukowskim ‘rzemieślnikiem’?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Co dalej z łukowskim ‘rzemieślnikiem’? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Szkoły gimnazjalne istniejące na terenie naszego miasta zostaną przekształcone w szkoły podstawowe. Jaka przyszłość czeka Gimnazjum Rzemieślnicze?

Od 1 września szkoły gimnazjalne nie będą prowadziły naboru do klas pierwszych. Po dwóch latach gimnazja, zgodnie z przeprowadzaną reformą oświaty, przestaną istnieć. Pojawia się więc pytanie o to, co dalej z Gimnazjum Rzemieślniczym w Łukowie? O tym jak reforma wpłynie na kształt szkoły i co się zmieni opowiedział nam dyrektor placówki Andrzej Smoter.  

W Gimnazjum Rzemieślniczym obecnie uczy się 53 uczniów. W klasie II i III przygotowują się do wykonywania zawodu. Czeka nas konieczność zlikwidowania gimnazjum, ale Cech Rzemiosł Różnych napisał do Urzędu Miasta w Łukowie wniosek o zmianę wpisu w ewidencji szkół. Chcemy się przekształcić w Szkołę Podstawową z oddziałami przysposabiającymi do pracy. Do szkoły tej chodziliby uczniowie klas VII i VIII – dodał dyrektor.  

Decyzji w tej sprawie jeszcze nie ma.  

Zmiany dotkną także Rzemieślniczą Szkołę Zawodową, w której w 11 zawodach uczy się obecnie 127 uczniów. Od 1 września będzie to już Rzemieślnicza Branżowa Szkoła I stopnia. Placówka ma już pozytywną opinię Powiatowej i Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia na temat utworzenia dwóch dodatkowych kierunków szkolenia: obuwnika i elektromechanika pojazdów samochodowych.    

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE