Reklama

Co dalej z bezdomnymi psami?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Co dalej z bezdomnymi psami? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uchwała swoje, życie swoje - tak sprawę bezdomnych psów podsumował radny Marcin Wysokiński. Podczas ostatnich obrad Rady Miasta kolejny raz uchwalana była ta sama uchwała. Nic w tej sprawie się nie zmienia.

28 września radni przegłosowali Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Łuków na 2016 rok. Ten sam program był uchwalany w czerwcu tego roku. Jak się okazało, procedura musiała rozpocząć się o nowa, ponieważ w uchwale pojawiła się pomyłka. W środę została więc dokonana jedynie zmiana „kosmetyczna”.  

Radny Marcin Wysokiński przekornie zapowiedział, że za tą uchwałą nie będzie głosował, ponieważ uchwała swoje, a życie swoje.  

Program opieki nad zwierzętami uchwalamy kolejny raz i nic się nie zmienia. Pytam się więc: kiedy Pan Burmistrz zajmie się poważnie tematem psów? Skończmy z tą prowizorką.  

W tym miejscu radny przytoczył błędy jakie dostrzega w uchwale, co każe sądzić, że jest ona bublem. W odpowiedzi usłyszał od burmistrza miasta:  

Skąd przypuszczenie, że się niepoważnie zajmuję tym tematem?  Zajmijmy się wszyscy na poważnie tematem psów i weźmy sobie po jednym – powiedział D. Szustek, po czym dodał, że – Mamy podpisaną umowę ze schroniskiem w Sejnach, które zabierze nam 20 psów za kwotę 1 tys. zł za sztukę.  

Ta informacja została uzupełniona zapowiedzią, iż wójt gminy Adamów chce na terenie swojej gminy otworzyć schronisko, z którego w przyszłości zamierza korzystać Miasto Łuków.  

Zanim doszło do głosowania nad przyjęciem programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi i zapobieganiu ich bezdomności, radny Marcin Wysokiński przypomniał, że:  

Uchwaliliśmy program rok temu i w tym roku. Mówiliśmy o czipowaniu, rejestracji, robieniu zdjęć wyłapywanych psów, by uniknąć wielokrotnego wyłapywania tych samych zwierząt i nic się nie zmienia. Będę głosował przeciw – dodał.  

Za przyjęciem programu głosowało 15 radnych, przeciw był Marcin Wysokiński, a dwóch radnych wstrzymało się od głosu (Mateusz Popławski, Piotr Płudowski).       

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE