Reklama

Cmentarz komunalny poświęcony

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Cmentarz komunalny poświęcony - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości O cmentarzu na ulicy Zapowiednik mówi się od lat. Od wczoraj teren ten jest już poświęcony.

Historia tego miejsca sięga 1976 roku. Różne samorządy podejmowały działania zmierzające do zagospodarowania działek znajdujących się przy ulicy Zapowiednik 75. Miejsc na cmentarzu parafialnym nie brakowało. Nie było więc nacisku na powstanie cmentarza komunalnego. Sytuacja się jednak zmieniła i już od 19 kwietnia jest to teren poświęcony i czeka na pierwsze pochówki.  

O historii cmentarzy na terenie naszego miasta krótko powiedział dyrektor Zakładu Gospodarki Lokalowej Mieczysław Kołtan.  

Pierwotnie cmentarz znajdował się w centrum Łukowa, naprzeciwko placu Solidarności i Wolności przy ul, Wyszyńskiego. 350 lat wstecz powstał cmentarz parafialny, który funkcjonuje do dziś. Dzięki staraniom pracowników ZGL możemy dziś poświęcić nowe miejsce do pochówków. Cały cmentarz to 4,5 ha terenu, do niedawna porośniętego lasem, krzewami – powiedział dyrektor Kołtan.  

Wczoraj poświęcenia krzyża oraz cmentarza komunalnego dokonał biskup siedlecki Kazimierz Gurda. U podstawy krzyża, w szklanej kapsule, został umieszczony akt erekcyjny wraz z monetami dziś obowiązującymi. W akcie czytamy:  

   

Administratorem cmentarza komunalnego jest Zakład Gospodarki Komunalnej. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE