Reklama

Cleo, Jorrgus, Diadem i Craters – zagrają na dożynkach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Cleo, Jorrgus, Diadem i Craters – zagrają na dożynkach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wakacje dobiegają końca. Na terenie wielu gmin odbywać się będą dożynki. Postanowiliśmy zebrać dla Państwa informacje na temat tych wydarzeń, które będą się odbywały w naszych okolicach.

Zacznie się już w najbliższą niedzielę. Tuż za granicami naszego powiatu, w Ulanie, 20 sierpnia odbędą się dożynki gminno-powiatowe. Tu gwiazdą wieczoru będzie zespół Cleo, który wystąpi przed zgromadzoną publicznością o godzinie 21.00. Natomiast zespół Defis o godzinie 22.00.  


Tydzień później swoje święto będą obchodzili rolnicy z gminy Łuków. 27 sierpnia na stadionie sportowym w Łazach o godzinie 13.00 odbędzie się msza święta polowa. W programie także obrzędy dożynkowe, prezentacja wieńców zakończona konkursem na najpiękniejszy z nich, występy zespołów ludowych. Nie zabraknie zabaw dla dzieci, stoisk sołectw gminy Łuków z potrawami regionalnymi. Podczas dożynek zaprezentują się także firmy, stowarzyszenia i instytucje. Zabawę dożynkową poprowadzi zespół Craters.  


3 września na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krzywdzie odbędą się dożynki gminne. Rozpocznie się o godzinie 11.45 przemarszem korowodu z wieńcami dożynkowymi. Poprowadzi ich Orkiestra Dęta OSP z Żelechowa. Organizatorzy zapraszają na godz. 12.00 na mszę świętą w intencji rolników. Po niej, w programie dożynek m.in. koncert Orkiestry Dętej OSP w Żelechowie o godzinie 13.30, wręczenie wyróżnień dla rolników, kabaret „Chyba” (godz. 15.00), występ Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej „Łukowiacy” (godz. 16.30) oraz występ gwiazdy, czyli grupy Jorrgus, która na scenie pojawi się o godzinie 17.30. Dożynki zakończą się zabawą pod gołym niebem.

    

10 września w Szaniawach, na terenie placu szkolnego, swoje święto obchodzić będą rolnicy z gminy Trzebieszów. O godzinie 12.00 w kościele parafialnym w Szaniawach odbędzie się msza święta w intencji rolników, by po niej, z korowodem dożynkowym, uczestnicy przeszli na miejsce dalszych wydarzeń. A w programie m.in. prezentacja wieńców dożynkowych, występy artystyczne, konkursy, pokazy, degustacja dań regionalnych. Na dożynki do Szaniaw przybędzie zespół Diadem, który wystąpi o godzinie 20.00. Tuż po koncercie odbędzie się pokaz sztucznych ogni i zabawa pod gołym niebem z DJ.    Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE