Reklama

Chodnika w tym roku nie będzie, ale kanalizacja tak

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Łukasz Kurowski

Chodnika w tym roku nie będzie, ale kanalizacja tak - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwa samorządy umówiły się na wspólne wykonanie prac w dwóch miejscach. Nastąpiła zmiana planów.

W czerwcu Miasto Łuków oraz Powiat Łukowski podjęły uchwały o wspólnym przystąpieniu do prac na ulicy Glinki oraz na skrzyżowaniu ulic: ks. Jerzego Popiełuszki i Jana Pawła II. W obu przypadkach samorząd powiatowy miał dostarczyć materiały, które w swojej pracy wykorzysta Zarząd Dróg Miejskich.  

Miasto zobowiązało się wykonać remont kanalizacji deszczowej i chodnika na ul. Glinki w granicach administracyjnych miasta (od ul. kard. S. Wyszyńskiego do ul. Królik) oraz wykonać odwodnienie liniowe w obrębie skrzyżowania ul. ks. J. Popiełuszki i Jana Pawła II. Wszystkie prace dotyczą dróg powiatowych.

Plany się jednak zmieniły. Do Urzędu Miasta w Łukowie 29 września wpłynęły pisma, z którego wynika, że trwają prace zmierzające do przebudowy skrzyżowania ul. Jana Pawła II i ks. J. Popiełuszki, które obejmą także wykonanie odwodnienia. Nie ma więc sensu, by teraz ZDM wykonywał te prace.

W innym piśmie dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych apeluje o przesunięcie terminu wykonania prac w ul. Glinki do 30 czerwca 2017 roku. Powód zmian? Przed pracami drogowymi, w tym miejscu wykonana zostanie sieć wodociągowa, co zalecało Przedsiębiorstwo Usług i Inżynierii Komunalnej. Na to przystał zarządca drogi. Prace nad poprawą jakości sieci wodociągowej zakończą się w najbliższy piątek. Pracownicy ZDM wykonają więc tylko część prac objętych uchwałą o udzieleniu powiatowi pomocy rzeczowej. W tym roku wyremontowana zostanie kanalizacja deszczowa. Na chodnik na ul. Glinki trzeba będzie jeszcze poczekać. Te prace zostaną bowiem wykonane dopiero wiosną przyszłego roku. 

Dziś radni przyjmą stosowne uchwały. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE