Reklama

Chińczycy pytali o działki na Łapiguzie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Łuków

Chińczycy pytali o działki na Łapiguzie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W sierpniu dowiemy się, kto kupił grunty w podstrefie.

Burmistrz Piotr Płudowski ogłosił pierwszy przetarg na sprzedaż dwóch działek miejskich przy ul. Łapiguz w obrębie Podstrefy Łuków Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Chińczycy już pytali

Pierwsza z wystawionych na sprzedaż działek przy ul. Łapiguz ma prawie 1,5 hektara. Kosztuje 586.8 tys. zł, druga to kolejno 2,2 ha za 865 tys. zł (ceny netto). - Razem to około 3,6 ha, a więc cena wywoławcza kształtuje się na poziomie ok. 40 zł/m2 - mówi Paweł Krasuski, zastępca burmistrza Łukowa.  Magistrat obserwuje spore zainteresowanie przetargiem. Zgłosiło się już kilka firm polskich, a przez pewien czas rozmowy w sprawie tych działek prowadził inwestor z Chin.- Jest jednak zbyt wcześnie, aby mówić o konkretnych inwestorach - podkreśla Krasuski. Przetarg odbędzie się 20 sierpnia o godz. 10 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Łuków.

Kupisz - masz ulgi

Poprzednie działki w Podstrefie kupiły firmy: Elbud, ŁukPasz Łukpol i Fagum. Ceny gruntów kształtowały się następująco: ŁukPasz -1,28  mln zł. Łukpol - 500 tys. zł, Fagum - 458 tys. zł. Na działkach w podstrefie mogą zostać pobudowane obiekty produkcyjne, składy i magazyny, dopuszczalne są też usługi uciążliwe i nieuciążliwe oraz rzemiosło produkcyjne. Na inwestorów, którzy stworzą tu fabryki, czekają nie tylko uzbrojone działki, ale i spore przywileje. Każda firma przez 10 lat będzie mogła korzystać z ulgi w podatku dochodowym. Ponadto Rada Miasta już kilka lat temu podjęła uchwałę o ulgach w podatku od nieruchomości. Obowiązuje ona nie tylko inwestorów stawiających zakłady w podstrefie. Wystarczy zlokalizować fabrykę na terenie miasta i zatrudnić określoną liczbę osób.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE