Reklama

Chciał wyłudzić pieniądze na funkcjonariusza CBŚP. Został zatrzymany

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Policja

Chciał wyłudzić pieniądze na funkcjonariusza CBŚP. Został zatrzymany - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Za usiłowanie oszustwa metodą \'na funkcjonariusza CBŚ\' odpowie 32-latek z Warszawy. Mężczyzna chciał wyłudzić od starszej kobiety 30 tysięcy złotych. Przeszkodzili mu w tym łukowscy kryminalni, którzy na terenie miasta zatrzymali oszusta. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj łukowscy policjanci otrzymali kilka zgłoszeń, z których wynikało, że mężczyzna podający się za funkcjonariusza CBŚP może próbować wyłudzić pieniądze od mieszkańców miasta. Z przekazanych informacji wynikało, że nieznany mężczyzna kontaktował się telefonicznie z osobami mieszkającymi w Łukowie i informował o rzekomej „akcji Centralnego Biura Śledczego Policji”, której efektem ma być zatrzymanie oszustów wyłudzających pieniądze od starszych osób.

Dzięki rozsądkowi oraz apelom policji kierowanym do społeczeństwa, plan oszusta się nie powiódł. Osoby, do których dzwonił „fałszywy funkcjonariusz”, a także ich najbliżsi, zgodnie z przekazywanymi przez nas apelami, o połączeniach telefonicznych powiadomiły dyżurnego łukowskiej komendy. Dodatkowo pracownica jednego z łukowskich banków skontaktowała się z policjantami, informując o starszej kobiecie, która zgłosiła się do placówki. Informacje jakie przekazała bankowcom kobieta wskazywały na możliwość działania oszustów wyłudzających pieniądze.Wszystkie zgłoszenia, a także informacja od pracownicy banku, zostały przekazane łukowskim kryminalnym.

Efektem zorganizowanej akcji  było zatrzymanie oszusta. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec Warszawy. Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymany mężczyzna chciał wyłudzić od starszej kobiety 30 tysięcy złotych. Na szczęście przeszkodzili mu w tym stróże prawa. Oszust wkrótce usłyszy zarzuty, a prowadzący postępowanie policjanci ustalą jego wspólników. Sprawdzą też czy zatrzymany 32-latek ma na swoim koncie inne przestępstwa. Już udało się ustalić, że w przeszłości był karany za kradzieże i rozboje.

Apelujemy o rozwagę podczas rozmów telefonicznych, w trakcie których osoba podająca się za członka rodziny prosi o przekazanie pieniędzy. Przestępcy specjalizujący się w oszustwach „na wnuczka” czy \"na policjanta\", wciąż zmieniają swoje metody. Przestrzegajmy członków swoich rodzin, znajomych przed takimi telefonami. Bądźmy ostrożni i nie ufajmy takim telefonom, nie podejmujmy też żadnych pochopnych działań! Zadzwońmy do kogoś z rodziny, zapytajmy o to czy osoba, która prosiła nas o pomoc, rzeczywiście jej potrzebuje. Pamiętajmy, że nikt nie będzie nam miał za złe tego, że zachowujemy się rozsądnie. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów. Prawdziwi policjanci nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie.

Źródło: KPP w Łukowie, Marcin Józwik. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE