Reklama

Chcesz nosić mundur? Wstąp do Wojsk Obrony Terytorialnej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wojska Obrony Terytorialnej / Facebook

Chcesz nosić mundur? Wstąp do Wojsk Obrony Terytorialnej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiatowy Urząd Pracy w Łukowie oraz Wojskowa Komenda Uzupełnień w Białej Podlaskiej zapraszają na spotkanie informacyjne poświęcone Wojskom Obrony Terytorialnej. Zaplanowano je na 27 września.

W całym kraju trwa nabór do Wojsk Obrony Terytorialnej - nowej formacji polskich Sił Zbrojnych. Zdaniem Ministerstwa Obrony Narodowej wojska te mają bronić i wspierać lokalną społeczność w czasie konfliktu zbrojnego oraz klęsk żywiołowych lub katastrof. Rekrutacja do WOT odbywa się m.in. na spotkaniach organizowanych przez Wojskowe Komendy Uzupełnień. Tak też ma być w Łukowie.

Powiatowy Urząd Pracy w Łukowie zaprasza na spotkanie informacyjne organizowane przez WKU w Białej Podlaskiej dotyczące Wojsk Obrony Terytorialnej, które odbędzie się 27 września w sali nr 15 w budynku przy ul. Piłsudskiego 14. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00, zaś zainteresowani będą mieli możliwość przyjrzenia się służbie w \"terytorialsach\" od środka. Będą mogli też zadecydować o swojej przyszłości, przywdziać wojskowy mundur i wstąpić do 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Członkiem Wojsk Obrony Terytorialnej może zostać pełnoletnia osoba posiadająca obywatelstwo polskie. Przy rekrutacji nie ma znaczenia płeć, nie jest też wymagane wcześniejsze przeszkolenie wojskowe. Jedyny wymóg to wykształcenie minimum gimnazjalne oraz niekaralność za przestępstwa umyślne. Członek \"terytorialsów\" za swoją służbę otrzymywać będzie gratyfikacje finansową za każdy dzień ćwiczeń oraz \"dodatek za gotowość\" - razem ponad 500 zł miesięcznie. Ponadto jak informuje na swoich stronach internetowych Ministerstwo Obrony Narodowej, ćwiczenia Wojsk Obrony Terytorialnej będą odbywać się w dni wolne, zaś służba w tej formacji ma nie kolidować z obowiązkami zawodowymi i osobistymi.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE