Reklama

Chcą odwołania zastępcy Powiatowego Lekarza Weterynarii

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Chcą odwołania zastępcy Powiatowego Lekarza Weterynarii - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Emocje na spotkaniu rolników powiatu łukowskiego z przedstawicielami służb weterynaryjnych, wojewodą lubelskim i szefem ARiMR w Lublinie. W poniedziałek 28 maja w Zalesiu niedaleko Łukowa rozmawiano na temat Afrykańskiego Pomoru Świń. Nie zabrakło oskarżeń, zarzutów o niszczenie polskiego rolnictwa, a nawet życzeń "wszystkiego najgorszego" skierowanych do Lecha Melaniuka, zastępcy Powiatowego Lekarza Weterynarii w Łukowie.

Burzliwy przebieg miało spotkanie rolników z powiatu łukowskiego z wojewodą lubelskim, szefami jednostek weterynaryjnych i przedstawicielem ARiMR w Lublinie, które odbyło się w poniedziałek 28 maja w Zalesiu. Rolnicy żądali m.in. odwołania zastępcy Powiatowego Lekarza Weterynarii w Łukowie, który ich zdaniem nieludzko wykonuje swoje obowiązki. Pismo i żądania rolników odczytała publicznie wiceprzewodnicząca Rady Gminy Łuków Bogumiła Rozwadowska.

- Domagamy się odwołania w trybie natychmiastowym zastępcy Powiatowego Lekarza Weterynarii w Łukowie w związku ze zbyt restrykcyjnym i nieludzkim wykonywaniem swoich obowiązków, m.in. poprzez straszenie karami finansowymi, kierowaniem sprawy do prokuratury albo zmuszanie do podpisu protokołu kontroli, który jest podstawą do wydania nakazu likwidacji stada, a złożenie odwołania nie wstrzymuje natychmiastowego wykonania decyzji - czytamy w petycji skierowanej przez rolników na ręce posła Krzysztofa Głuchowskiego.

Radna z Dminina przytoczyła też postulaty dotyczące zniesienia czerwonej strefy zagrożenia wirusem ASF oraz żądające całkowitego odstrzału dzików, będących źródłem choroby w powiecie łukowskim. Jak czytamy w petycji, w gospodarstwach od dłuższego czasu prowadzone są badania krwi, które nie potwierdzają występowania ogniska choroby u świń, co jest sprzeczne z decyzjami o likwidacji trzody chlewnej wydawanymi przez Lecha Melaniuka, zastępcy Powiatowego Lekarza Weterynarii w Łukowie.

- Pan doktor (z-ca PLW - przyp. red.) powiedział, że nic nie mówił o zabijaniu świń. My mamy jednak nagranie, że było odwrotnie. Przyszliśmy tu poważnie rozmawiać, a nie wyśmiewać rolników. Życzę Panu, aby znalazł się na naszym miejscu i nie miał z czego spłacać kredytów. Życzę wszystkiego najgorszego - mówiła w emocjach jedna z pań obecnych na sali.

Czy żądania rolników przyniosą zamierzony skutek? Sprawę będziemy monitorować.

Zobacz też: Spotkanie ASF w Zalesiu: „Jakie macie prawo do naszej własności?”Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE