Reklama

Charytatywna zbiórka dla Leny

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Charytatywna zbiórka dla Leny - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przynieś plastikowe butelki do ŁOK-u lub Biblioteki, zamiast wyrzucać je na śmietnik. Przedmioty te zostaną następnie przekazane rodzicom Leny Bieniek, dziewczynki cierpiącej na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe, padaczkę i małogłowie. Do charytatywnej akcji zachęcają stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa, Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Sienkiewicza w Łukowie oraz Łukowski Ośrodek Kultury.

Lena Bieniek to pogodna na co dzień, 8-letnia dziewczynka. Niestety cierpi ona na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe, padaczkę i małogłowie. Jej rozwój psychoruchowy jest opóźniony. Lena wymaga ciągłej opieki.

Dziewczynce pomóc można na wiele sposobów. Można na przykład wpłacić dowolną kwotę na konto Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 (Alior Bank S.A.), tytułem: „22057 Bieniek Lena darowizna na pomoc i ochronę zdrowia”. Można też pomóc przez przynoszenie zgniecionych plastikowych butelek oraz plastikowych nakrętek w kilka miejsc na terenie Łukowa. Do tej formy wsparcia zachęca stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa, wspólnie z Łukowskim Ośrodkiem Kultury i Miejską Biblioteką Publiczną im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie.

- Dzięki uprzejmości państwa dyrektorów MBP i ŁOK, do placówek tych będzie można przynosić plastikowe butelki i plastikowe korki. Te następnie będą odbierane i przekazywane rodzicom Leny. W ten sposób dziewczynka zyska kolejne „cegiełki” na dalsze leczenie i rehabilitację - mówią członkowie stowarzyszenia Alternatywa dla Łukowa.

- Ważne jest, aby butelki były zgniecione. Ułatwi to od strony logistycznej ich dalsze przekazywanie potrzebującym. Liczymy na zaangażowanie się mieszkańców w tą charytatywną akcję. Zysk jest w niej podwójny - zarówno dla środowiska, jak i potrzebującej dziewczynki - dodają.

Lena Bieniek potrzebuje stałej, kompleksowej rehabilitacji. Niezbędne są też turnusy rehabilitacyjne i dalsze leczenie. Na szczęście dzięki dotychczasowej, systematycznej oraz ciężkiej pracy widać postępy w rozwoju dziewczynki. Stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa liczy, że „butelkowo-nakrętkowa” akcja okaże się sukcesem. Butelki oraz nakrętki będą też wpisowym w organizowanej przez Alternatywę II edycji gry miejskiej. Wydarzenie to zaplanowano na koniec maja.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE