Reklama

Centrum Nauki Kopernik w Mysłowie!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik w Mysłowie! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Stacja badawcza na kołach i trzech edukatorów z mnóstwem zagadek naukowych w zanadrzu. Do Mysłowa przyjedzie Naukobus - specjalny pojazd z Centrum Nauki Kopernik.

Naukowe wydarzenie w Mysłowie w gminie Wola Mysłowska. 11 i 12 czerwca w miejscowej szkole podstawowej gościł będzie Naukobus - specjalny pojazd Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Bus i znajdujące się w nim urządzenia do eksperymentów naukowych to doskonałe uzupełnienie standardowych lekcji biologi, chemii, fizyki i matematyki, które pozwolą samodzielnie poznać wiele prawd i zjawisk rządzących światem.

Wizyta pojazdu z zagadkami wpisuje się w program „Nauka dla Ciebie” realizowany przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W jego ramach 20 wyposażonych w przyrządy naukowe busów przemieszcza kraj, odwiedzając i edukując społeczność 160-ciu małych miejscowości. Z atrakcji naukowych będą mogli skorzystać także dzieci, rodzice i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Mysłowie.

- Naukobus udowadnia, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga. Edukatorzy natomiast edukatorzy pomagają zrozumieć zasady działania poszczególnych eksponatów i przybliżają prezentowane zjawiska naukowe. Każda wizyta trwa dwa dni, w czasie których stacje badawcze są rozstawione w szkole, a uczniowie, którym towarzyszą edukatorzy, mogą z nich korzystać przez 6 godzin dziennie - informują o akcji pracownicy CNK w Warszawie.

Osoby, które skorzystają z oferty Naukobusa będą mogły m.in. doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania pędu. Będą mogły też przetestować uwięzioną piłkę, wirujące krzesełko, kulę plazmową, półkule magdeburskie i trójwymiarowy model anatomiczny ludzkiego ciała. Dla uczniów przygotowany zostanie także „Poradnik młodego naukowca”. Są to propozycje doświadczeń, które można będzie później samodzielnie przeprowadzić w domu i dłużej cieszyć się kontaktem z nauką w mniej poważnej formie.

Wystawa jest atrakcyjna nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. To dlatego w wybranych godzinach mogą ją mogli bezpłatnie zwiedzić wszyscy chętni.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE