Reklama

Reklama

Caritas: Ruszyło Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Opublikowano:
Autor:

Caritas: Ruszyło Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom   - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przygotowali 60 tysięcy świec.

Reklama

60 tysięcy świec przygotowała Caritas Diecezji Siedleckiej w ramach 27. edycji akcji "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom", by ze środków zebranych poprzez dystrybucję w kościołach, pomóc najuboższym dzieciom regionu i nie tylko. Świece trafiły już do wszystkich parafii diecezji siedleckiej. Ambasadorami tegorocznej przedświątecznej akcji są m.in. prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką, Agatą Kornhauser-Dudą.

 

"Wiglilijne Dzieło Pomocy Dzieciom" to najstarsza akcja Caritas. Świeca stawiana jest symbolicznie na wigilijnym stole jako wyraz solidarności z najuboższymi dziećmi. W bieżącym roku w diecezji siedleckiej, do kupienia w każdym kościele, są 3 rodzaje świec: mała (7zł), duża (13zł) oraz w kształcie stożka (20zł).

 

Na jakie cele zbierają?

 

Jak mówi ks. Marek Bieńkowski - dyrektor organizacji, największa część środków z dystrybucji świec posłuży na działania Caritas Diecezji Siedleckiej skierowane do naszych młodszych braci: - Prowadzimy 3 świetlice dla dzieci z rodzin o różnych dysfunkcjach: dwie w Siedlcach i jedną w Parczewie. W 2019 r. do funkcjonowania świetlic dołożyliśmy ze środków pochodzących z akcji "Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom" 132 tysięcy złotych. W 2020 r. przewidujemy kwotę podobną - tłumaczy. Dzieci i młodzież otrzymają również wsparcie w postaci programów stypendialnych (obecnie objętych jest nimi 21 dzieci), wśród których znajdują się: "Skrzydła", "Dwa Talenty" oraz "Otwarty Horyzont". Siedlecka Caritas wesprze także funkcjonowanie wolontariatu najmłodszych dzieci i starszych uczniów, poprzez Przedszkolne Koła Caritas oraz Szkolne Koła Caritas.

 

Część pozyskanej kwoty (0,50 zł ze świecy małej, 1zł z dużej oraz 2 zł ze świecy w kształcie stożka) zostanie w parafiach na wybrane działania charytatywne.

 

Z kolei 10 groszy z każdej świecy trafi do Caritas Polska i posłuży na wsparcie dzieci z krajów Bliskiego Wschodu, dotkniętych konfliktami zbrojnymi.

 

Nie tylko świece

 

Dodatkową formą wsparcia akcji, do której zachęca organizacja, jest możliwość podarowania dowolnej kwoty poprzez przelew bankowy na konto Caritas Diecezji Siedleckiej 78 9194 0007 0027 9318 2000 0010 z dopiskiem "WDPD 2020".

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy