Reklama

By uczyć historii lokalnej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Anna Abramczuk

By uczyć historii lokalnej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy gminy Serokomla po raz kolejny wzięli udział w nietypowej lekcji historii. Tym razem 150 osób o dziejach Ziemi Łukowskiej dowiedziało się w muzeach.

Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Serokomla, realizując dofinansowany przez samorząd gminny projekt, zaprosiło mieszkańców na wycieczkę. W Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej o losach żołnierzy ostatniej bitwy obronnej 1939 roku dowiedzieli się uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzówce i Zespołu Szkół w Serokomli. Natomiast o życiu i twórczości najwybitniejszego mieszkańca Ziemi Łukowskiej wraz z seniorami dowiedzieli się podczas zwiedzania Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.

W sumie w tej części projektu wzięło udział 150 osób. To jednak nie koniec działań Stowarzyszenia, zmierzających do promowania postaw obywatelskich oraz upowszechniania wiedzy historycznej. To także konkurs wiedzy o Henryku Sienkiewiczu, gen. Franciszku Kleebergu i ostatniej bitwie obronnej 1939 r. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół z terenu gminy Serokomla. Szkolny etap za nimi, przed nimi natomiast gminna część rywalizacji. Konkurs odbędzie się w połowie grudnia i zostanie przeprowadzony przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Serokomli – partnera projektu.

Relacją z tych wydarzeń oraz zdjęciami podzieliła się z nami Anna Abramczuk.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE