Reklama

Burmistrz złożył ślubowanie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Burmistrz złożył ślubowanie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Piotr Płudowski jest już oficjalnie burmistrzem Łukowa. Dzisiaj, 20 listopada nowy włodarz miasta odebrał zaświadczenie o wyborze na to stanowisko i złożył ślubowanie.

Za nami I sesja Rady Miasta Łuków nowej kadencji. Jej kulminacyjnym punktem było wręczenie Piotrowi Płudowskiemu zaświadczenia o wyborze na burmistrza miasta i złożenie ślubowania. Akt nominowania na burmistrza wręczyli Płudowskiemu przedstawiciele Miejskiej Komisji Wyborczej, Arkadiusz Kasznia i Zdzisław Skrzynecki.

- Jestem zaszczycony tym faktem. Z olbrzymią nadzieją patrzę w przyszłość i chcę współpracować z radnymi. Mam nadzieję, że będziemy wspólnie pracować dla naszego miasta - powiedział świeżo po zaprzysiężeniu P. Płudowski.

Piotr Płudowski był jednym z czterech kandydatów na burmistrza Łukowa. Kandydował na to stanowisko z Dariuszem Szustkiem, Henrykiem Lipcem i Maciejem Nurzyńskim. W pierwszej turze wyborów, 21 października uzyskał zaufanie 3996 mieszkańców Łukowa (29,81%), co dało mu drugi wynik w mieście za dotychczasowym włodarzem. Dwa tygodnie później - 4 listopada - na Płudowskiego głosowało już 6330 łukowian (53,06%). Głosy te pozwoliły na wyborcze zwycięstwo i objęcie 20 listopada funkcji burmistrza miasta.

Nowy burmistrz nie będzie miał jednak większości w radzie. Komitet z którego startował Płudowski - Alternatywa dla Łukowa - wprowadził do Rady Miasta trójkę radnych: Marię Pszczółkowską, Arkadiusza Pogonowskiego i Łukasza Bobera, który zajął miejsce w tym gremium po nowym burmistrzu. Resztę stanowią radni komitetu Razem Ponad Podziałami (4 osoby) oraz posiadająca większość zarówno w mieście, jak i powiecie koalicja Przymierze dla Ziemi Łukowskiej - Prawo i Sprawiedliwość (w sumie 12 radnych). Miejska matematyka nie zraża jednak nowego burmistrza.

- Musimy wyrzucić z miejskiego „słownika” słowa „koalicja” i opozycja”. Zrobimy wszystko, aby pracować wspólnie. Jestem otwarty na dyskusję. Jesteśmy u progu nowego roku i przed uchwaleniem uchwały budżetowej. Mam nadzieję, że za rok część propozycji wyborczych poszczególnych radnych znajdzie się w kolejnym budżecie. We współpracy z Radą chcę kierować się dewizą „radni proponują, radni głosują, a burmistrz to robi” - powiedział burmistrz miasta.

Piotr Płudowski to nauczyciel, przedsiębiorca i motocyklista. Jest członkiem kilku stowarzyszeń, prywatnie interesuje się motoryzacją. W latach 2014-2018 był radnym miejskim. Swoje urzędowanie rozpocznie w środę 21 listopada, miesiąc po I turze wyborów samorządowych.

Kolejne informacje z sesji Rady Miasta już wkrótce.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE