Reklama

Burmistrz przeprasza dziennikarza - posłuchaj nagrania

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Burmistrz przeprasza dziennikarza - posłuchaj nagrania - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeżeli Jerzy Kirzyński czuje się urażony, to przepraszam - tak zakończyła się treść przeprosin wygłoszonych przez burmistrza miasta Dariusza Szustka podczas wczorajszej sesji Rady Miasta. Przeprosiny zostały wypracowane podczas jednej z rozpraw.

Jerzy Kirzyński – dziennikarz obywatelski portalu Wiadomości 24 wniósł do sądu akt oskarżenia przeciwko burmistrzowi miasta Dariuszowi Szustkowi. Powodem takiej decyzji było pomówienie do jakiego doszło podczas styczniowego posiedzenia Rady Miasta. Sesja poświęcona była inicjatywie umieszczenia tablicy upamiętniającej ofiary bezpieki na budynku Prokuratury Rejonowej w Łukowie. Wówczas burmistrz miasta Dariusz Szustek powiedział, że znajdujący się w komitecie społecznym Jerzy Kirzyński był dziennikarzem pisma milicyjnego „W służbie narodu”, chadzał z bojówkami Hempla.  

Sprawa trafiła do sądu, który przekonywał strony do zawarcia ugody. W wyniku prowadzonych rozmów została opracowana treść przeprosin, które wczoraj na posiedzeniu Rady Miasta odczytał burmistrz Dariusz Szustek.  

Oto treść przeprosin:  

Moją intencją nie było dewaluowanie pracy zawodowej Jerzego Kirzyńskiego. Jeśli radni, dziennikarze i widzowie lokalnej stacji TV w ten sposób odebrali moje słowa, to wyrażam swoje głębokie ubolewanie. Jeżeli Jerzy Kirzyński czuje się urażony, to przepraszam. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE