Reklama

Burmistrz czeka na opinię. Rodzice nie znają osoby, której kandydaturę będą opiniowali

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Burmistrz czeka na opinię. Rodzice nie znają osoby, której kandydaturę będą opiniowali - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Burmistrz miasta Dariusz Szustek chce powołać na stanowisko dyrektora Przedszkola Miejskiego nr 2 Ewę Siedlecką. Najpierw jednak prosi Radę Rodziców i Pedagogiczną o opinię. Rodzice pytają jak mają wydać opinię o osobie, której nie znają.

Dwa tygodnie temu odbył się konkurs na stanowisko dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 2. Postępowanie konkursowe nie zostało rozstrzygnięte, ponieważ przeprowadzone głosowania za pierwszym, jak i za drugim razem, przynosiły remis. O stanowisko ubiegała się obecna szefowa placówki Jolanta Sosnowska oraz Ewa Siedlecka.  

Po takim obrocie spraw włodarz miasta miał możliwość zorganizowania nowego konkursu lub powołania kogoś na stanowisko dyrektora. Decyzja zapadła.  

Chcę powołać na 5-letnią kadencję Ewę Siedlecką. Najpierw zwróciłem się jednak do Rady Rodziców i Rady Pedagogicznej z prośbą o wydanie opinii. Pismo zostało także wysłane do Lubelskiego Kuratora Oświaty – powiedział dziś burmistrz D. Szustek.  

Na odpowiedzi burmistrz czeka do końca miesiąca. Zdziwienia całą sytuacją nie kryją rodzice dzieci uczęszczających do Przedszkola Miejskiego nr 2 w Łukowie. Nie rozumieją jak mają wydać opinię na temat kandydatury na stanowisko dyrektora osoby, której nie znają.  

Chcielibyśmy wydać obiektywną opinię, opartą na wiedzy, znajomości koncepcji jaką podczas konkursu przedstawiła Ewa Siedlecka. Niestety dokument ten nie został nam udostępniony. Próbowaliśmy także skontaktować się z Panią Ewą, ale to także się nie udało. Rodzice wydadzą więc opinię na podstawie tego, co osoby biorące udział w postępowaniu konkursowym zapamiętały – powiedziała przedstawicielka Rady Rodziców.  

Spotkanie blisko stu rodziców odbyło się wczoraj. To wtedy powstała także lista poparcia dla obecnej dyrektor Jolanty Sosnowskiej. Lista zostanie dołączona do opinii jaką Rada Rodziców wyda.  

Opinie jakie zostaną wystawione i przesłane burmistrzowi miasta nie będą wiążące. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE