Reklama

Bulwar i plac Narutowicza ze środków własnych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska (archiwum)

Bulwar i plac Narutowicza ze środków własnych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas ostatnich obrad Rady Miasta padła informacja o przyszłości realizacji dwóch projektów: modernizacji placu Narutowicza oraz budowy bulwaru nad Krzną.

Podczas sesji, która odbyła się 28 września burmistrz miasta Dariusz Szustek informował o realizowanych inwestycjach oraz o tych, które są w planach. A w planach realizacja bulwaru nad Krzną oraz placu Narutowicza.  

Opracowana została dokumentacja projektowa ze wstępnym kosztorysem, który opiewa na kwotę 1,4 mln zł. Mając projekt, będziemy mogli zwrócić się o wywłaszczenie na potrzeby publiczne kawałka ziemi. W kolejnym roku będzie można przystąpić do realizacji – powiedział burmistrz.  

By mógł powstać bulwar nad Krzną, konieczne jest posiadanie przez miasto wszystkich gruntów. Na chwilę obecną część z nich jest własnością prywatną. Inaczej wygląda sprawa placu Narutowicza. Już wiadomo, że na dofinansowanie ze środków unijnych liczyć nie możemy. Miasto chce ten projekt zrealizować własnymi siłami.  

Policzyliśmy, że własnymi siłami wyjdzie nas tak samo, jakbyśmy otrzymali dofinansowanie. Prace brukarskie zostaną wykonane przez pracowników Zarządu Dróg Miejskich w przyszłym roku. W drugiej kolejności przystąpimy do realizacji części zielonej – powiedział D. Szustek.  

Czy miasto chce zrealizować projekty jakie prezentowane były rok temu? O tym podczas sesji nikt nie mówił.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE