Reklama

Budżet gminy Trzebieszów uchwalony

Opublikowano: pt, 30 gru 2016 09:34
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Budżet gminy Trzebieszów uchwalony - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Koniec roku to czas na podejmowanie przez rady miast, gmin i powiatów budżetów na nadchodzący rok. Na jakie inwestycje zostaną przeznaczone pieniądze w gminie Trzebieszów?

Dochody gminy w 2017 roku zaplanowane zostały w wysokości 28,4 mln zł. Natomiast wydatki pochłoną 31 mln zł. W budżecie zostały wyodrębnione środki na fundusz sołecki. Sołectwa będą miały w sumie do rozdysponowania 361 334 zł.  

Budżet samorządu to pieniądze przeznaczone na utrzymanie administracji, koszty związane z edukacją, ale także inwestycje. W 2017 roku gmina Trzebieszów chce wykonać następujące zadania.  

Remont dróg w Nurzynie, Leszczance – Jakuszach, Mikłusach do Szkoły Podstawowej oraz Celinach, na który zaplanowano 200 tys. zł, zakup działek w Trzebieszowie Drugim za 100 tys. zł oraz modernizację strażnic OSP w Gołowierzchach, Kurowie, Popławach, Szaniawach – Poniatach, Wierzejach, Wylanach i Zembrach za niespełna 101 tys. W planach do realizacji znalazło się także zadanie termomodernizacji budynków szkolnych w Dębowicy, Mikłusach i Trzebieszowie. Na to gmina wyda 2,1 mln zł. W przyszłym roku zmodernizowane zostaną świetlice wiejskie w: Dębowicy, Dębowierzchach, Jakuszach, Płudach, Szaniawach – Matysach, Trzebieszowie, Trzebieszowie Pierwszym, Drugim i Kolonii oraz w Wólce Konopnej. Ich koszt to 588 717 zł. W ramach przyszłorocznego budżetu zaplanowano także budowę placu zabaw w Nurzynie. Koszt tego zadania to 17 102 zł. Łącznie na wydatki inwestycyjne gmina Trzebieszów przeznaczyła 3 143 670 zł.  

Wśród wydatków znalazła się także pomoc finansowa (330 tys.) dla powiatu łukowskiego na zadania drogowe, 10 tys. dofinansowania przydomowych oczyszczalni ścieków oraz dotacja (11 tys.) na zakup samochodu dla policji.    

Budżet samorządu to także plany, których realizacja rozłożona została w czasie. W Wieloletniej Prognozie Finansowej uwzględnione zostały więc środki, które gmina pozyskała z RPO na zadanie „Odnawialne źródła energii w gminie Trzebieszów”. Na instalację solarów w 2018 i 2019 roku przeznaczone zostaną środki w wysokości po 2,3 mln zł, natomiast na instalacje fotowoltaiczne po 2,5 mln zł w 2019 i 2020 roku.  

Sesja Rady Gminy odbyła się 28 grudnia. Za przyjęciem budżetu głosowała większość radnych. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE