Reklama

Brzozowa: "Chcemy dobrej, oświetlonej drogi"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Marta Karwowska

Brzozowa: "Chcemy dobrej, oświetlonej drogi" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy ul. Brzozowej narzekają na fatalny stan nawierzchni na ich drodze, brak oświetlenia i przyłączenia do kanalizacji. Miasto w tym roku jednak nie planuje żadnych inwestycji na tej ulicy.

Ulica Brzozowa znajduje się w pobliżu ul. Międzyrzeckiej za torami. Domy mieszkańców Brzozowej sąsiadują z tyłami posesji mieszkających na Międzyrzeckiej naprzeciwko stacji paliw. Jeden z mieszkających tam Czytelników zwrócił uwagę na fatalny stan drogi i brak oświetlenia w jej sąsiedztwie. Pisał również o tym, że mieszkańcy chcieli się przyłączyć do budowanej w pobliżu kanalizacji, ale było to niemożliwe.

- Chciałbym zwrócić uwagę na problemy mieszkańców ul. Brzozowej. Wszystko musimy robić własnym kosztem. Niektórzy z nas mieli nawet problem z bezpośrednim podłączeniem m.in. do wodociągu. Gdy w 2011 r. budowano kanalizację na ul. Międzyrzeckiej myśleliśmy, że też będziemy mogli się podłączyć. Niestety okazało się to niemożliwe - dodaje.

Mieszkańcy ulicy Brzozowej narzekają też na zły stan nawierzchni. Problem z dojazdem do domów jest szczególnie problematyczny, gdy pada deszcz - wówczas droga jest nieprzejezdna.

- Stan jej nawierzchni jest koszmarny. Niszczymy zawieszenie w samochodach. Owszem, Zarząd Dróg Miejskich wyrównuje tutaj teren, ale jak na razie takie doraźne poprawki nie starczają na długo. Brakuje nam bezpiecznej drogi przeciwpożarowej - pisze Czytelnik.

- Poza tym droga jest nieoświetlona, co stwarza zagrożenie dla pieszych i rowerzystów. Nasze postulaty nie są zbyt wygórowane. Chcemy tego, co inni mają w XXI wieku: dobrej, oświetlonej drogi i przyłączenia do podstawowych mediów. Czujemy się, jakby miasto o nas zapomniało - dodaje.

Sytuacja na ulicy Brzozowej jest znana w Urzędzie Miasta. Jednak jak powiedział Krzysztof Fornal, Naczelnik Wydziału Inwestycji, mieszkańcy ulicy muszą w najbliższym czasie uzbroić się w cierpliwość.

- Aktualnie w budżecie Miasta Łuków nie ma przewidzianych inwestycji na ul. Brzozowej. Miasto widząc konieczność oświetlenia drogi, opracowało dokumentację techniczną na wykonanie oświetlenia ulicznego na przedmiotowym odcinku. Inwestycja ta zostanie zrealizowana, gdy pojawią się wolne środki w budżecie - wyjaśnia Krzysztof Fornal.

Kiedy i czy w ogóle ulica Brzozowa zmieni swój wygląd? Do tematu wrócimy.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE