Reklama

Brodzą w błocie na Gospodarskiej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Bartosz Szumowski

Brodzą w błocie na Gospodarskiej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości "Wystarczy deszcz, a ul. Gospodarska rozpuszcza się jak masło, a butów z tej brei nie da się wyciągnąć" - mieszkańcy ulicy nie kryją oburzenia. Urząd Miasta prosi o cierpliwość.

Do redakcji zwrócił się mieszkaniec ul. Gospodarskiej w Łukowie.

- Wcześniej na tej drodze był żużel, czarny i pylący. - W ubiegłym roku miasto wysypało tu nowy, ale marny, tłuczeń. Porządny tłuczeń to leży na targowicy, a ten jest strasznie słabej jakości. Nawet na wsiach ludzie mają lepsze drogi. To nie tłuczeń, tylko glina - żalił się.

Łukowianin zwraca uwagę, że pod wpływem wody nawierzchnia jego ulicy mięknie jak masło, niby-tłuczeń maże się, nie izoluje błota. 

- Nie można dojść do domów, nie brudząc butów, trzeba zakładać kalosze. Kiedy to będzie poprawione? Czy można tu liczyć na asfalt? - pyta mieszkaniec Gospodarskiej.

Pojechaliśmy na ulicę Gospodarską (boczna Świderskiej) i rozmawialiśmy z mieszkańcami. Okazuje się, że najgorsza sytuacja jest po deszczu i po zimie.

- Ciężko rowerem przejechać - mówiła spotkana kobieta.

- To całe gliniaste błoto nawozimy sobie na kołach podwórka, na kostkę, samochody trudno domyć. Remont z tamtego roku nic nie dał, ten tłuczeń się porozpadał - mówił młody mężczyzna.

O sytuację zapytaliśmy w Urzędzie Miasta.

- Utwardzenie tej ulicy nie jest wpisane w bieżący budżet - informuje Paweł Krasuski, zastępca burmistrza Łukowa.

- Najchętniej wykonalibyśmy utwardzenie ul. Gospodarskiej, jednak o kolejności budowy dróg decyduje Rada Miasta. Aktualnie priorytety są ustawione na budowę ul.: Królik, Tartacznej, Rurowej, Podgórnej i Sosnowej oraz, zgodnie z poprawkami budżetowymi Rady Miasta, ulic przy kościele Brata Alberta - dodaje.

Wychodzi więc na to, że mieszkańcy ulicy Gospodarskiej powinni uzbroić się w cierpliwość.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE