Reklama

Brexit: spotkania dla przedsiębiorców

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet (zdjęcie poglądowe)

Brexit: spotkania dla przedsiębiorców - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prowadzisz biznes z partnerami z Wysp Brytyjskich? Dowiedz się jak będzie wyglądała współpraca po tzw. Brexicie. Na cykl spotkań w tej sprawie zaprasza Krajowa Administracja Skarbowa.

Na koniec marca planowane jest wystąpienie Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Precedensowe wydarzenie w historii Europy przyniesie skutki dla firm współpracujących z Brytyjczykami. Brexit, najprawdopodobniej w wersji „bezumownej” stanie się faktem 30 marca i od tego momentu przy obrocie celnym z Unią Europejską będą stosowane przepisy celne, jak dla krajów trzecich niebędących członkami UE.

Opuszczenie struktur Unii Europejskiej przez Zjednoczone Królestwo będzie miało wpływ na przedsiębiorców, którzy prowadzą wymianę handlową z partnerami brytyjskimi bądź wspomagają logistycznie taki przepływ. Te właśnie podmioty będą musiały od dnia 30 marca stosować standardowe formalności celne w przypadku wywozu bądź przywozu towarów ze wskazanego terytorium.

- Oznacza to konieczność dopełnienia formalności związanych m.in. z zarejestrowaniem się w usłudze e-Klient i nadanie numeru EORI (dotyczy podmiotów, które dotychczas nie posiadały takiego numeru), składaniem zgłoszeń i deklaracji celnych, płaceniem należności celnych i podatkowych – informuje Krajowa Administracja Skarbowa.

W związku z powyższym Krajowa Administracja Skarbowa zaprasza na cykl spotkań organizowanych dla dla przedsiębiorców prowadzących bezpośrednią wymianę handlową z partnerami brytyjskimi oraz wspomagających przepływ towarów w łańcuchu logistycznym. Spotkania odbędą się o godz. 10.00 w dniach:

  • 5 marca w sali szkoleniowej Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej, ul. Celników Polskich 21;
  • 6 marca w sali konferencyjnej Izby Administracji Skarbowej w Lublinie, ul. T. Szeligowskiego 24 (IX p.);
  • 7 marca w sali szkoleniowej Urzędu Skarbowego  w Chemie, ul. Obłońska 20A;
  • 12 marca w sali szkoleniowej Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej - Delegatura w Zamościu, ul. Strefowa 5.

Tematyka, która zostanie poruszona na powyższych spotkaniach to m.in.:
  • Formalności celne, które po opuszczeniu przez Zjednoczone Królestwo struktur UE dotyczyć będą przedsiębiorców dotychczas bezpośrednio stosujących wymianę handlowa z Wielka Brytanią;
  • Centrum Urzędowego Dokonywania Odpraw;
  • Ułatwienia i uproszczenia dla przedsiębiorców, wynikające z przepisów unijnego kodeksu celnego.

W przypadku zainteresowania wskazaną tematyką, urzędnicy KAS proszą o potwierdzenie swojego uczestnictwa ze wskazaniem miejsca spotkania - do 1 marca 2019 r. na adres: [email protected]
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE