Reklama

Brak miejsc nie jest problemem w szkołach średnich

Opublikowano:
Autor:

Brak miejsc nie jest problemem w szkołach średnich - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości POWIAT Kandydaci do szkół średnich nie mają powodu do zmartwień. W placówkach nie brakuje miejsc, niektóre jeszcze chętnie przyjmą pierwszoklasistów.

Od września do szkół średnich pójdą dwa roczniki uczniów. Ci, którzy ukończyli klasę VIII, rozpoczną naukę w szkołach czteroletnich (liceum) lub pięcioletnich (technikum), uczniowie kończący jeszcze gimnazjum - w szkołach trzyletnich (liceum) lub czteroletnich (technikum). Szkoły średnie czeka przyjęcie zwiększonej liczby nowych uczniów. O tym, czy kandydaci zakwalifikują się do dalszego etapu, decydowały progi punktowe. Brano pod uwagę świadectwa, wyniki egzaminów.

448 uczniów w "Kościuszce"

Do I Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie zakwalifikowano po 224 absolwentów szkoły podstawowej oraz osób, które ukończyły gimnazjum. Ze względu na słabe wyniki do szkoły nie dostało się kilka osób.- Mamy rekrutację już w komplecie. Odbyła się ona bardzo spokojnie. Tak jak było zaplanowane, przyjęliśmy po 224 uczniów z każdego rocznika (2004 po gimnazjum i 2005). Razem zrekrutowanych jest 448 uczniów. Do naszej placówki nie dostało się tylko maksymalnie do 10 osób ze słabymi wynikami. Nie było sytuacji, żeby uczniowie ze świadectwami z wyróżnieniem nie zostali przyjęci - mówi Grzegorz Rzymowski, dyrektor I LO w Łukowie. 

Osiem klas w "Medyku"
W IV LO będzie się uczyło 256 uczniów w ośmiu klasach. Cztery oddziały zostały przeznaczone dla absolwentów gimnazjów i cztery dla osób, które ukończyły szkołę podstawową. Nikt nie odszedł z "kwitkiem".- Mamy zarówno dla absolwentów szkół podstawowych, jak i gimnazjów po 128 miejsc w czterech klasach dla jednego rocznika w naszej szkole. Wszystko poszło zgodnie z planem. Według mnie tegoroczna rekrutacja jest porównywalna z zeszłoroczną. Jedyną różnicą jest to, że doszedł drugi rocznik - mówi Zygmunt Zalewski, dyrektor IV LO w Łukowie.

Dodatkowe klasy w "Alejach"
W Zespole Szkół nr 1 w Łukowie od września będzie się uczyć 390 uczniów. Wszyscy chętni dostali się do placówki. Szkoła była oblegana, więc utworzono dwie dodatkowe klasy. - Do naszej placówki zakwalifikowano się 195 absolwentów szkoły podstawowej i tyle samo osób, które ukończyły gimnazjum. Utworzyliśmy po pięć klas technikum i po dwie klasy szkoły branżowej dla każdego z roczników. W porównaniu z planem, powstało o dwie klasy więcej (dwie klasy technikum) - mówi Tadeusz Federczyk, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Łukowie 

Na Warszawską przyjdzie 290 osób 

W Zespole Szkół nr 2 w Łukowie zostanie utworzonych cztery klasy technikum i dwie klasy szkoły branżowej dla absolwentów gimnazjów oraz trzy klasy technikum i trzy klasy "branżówki" dla osób po szkole podstawowej. Do szkoły przyjęto 160 absolwentów gimnazjów oraz 130 uczniów, którzy ukończyli szkołę podstawową. - W związku z dużą ilością osób chętnych i z orzeczeniami o stopniu niepełnosprawności utworzyliśmy dodatkową klasę szkoły branżowej dla absolwentów szkoły podstawowej. Planowaliśmy początkowo dwie, ale według prawa w klasie integracyjnej może być maksymalnie pięć orzeczeń - mówi Katarzyna Celińska, wicedyrektor ZS nr 2. - Dla absolwentów gimnazjum udało nam się utworzyć dwie klasy technikum o profilu hotelarskim. Planowaliśmy także dwie klasy hotelarskie dla absolwentów szkół podstawowych, ale udało się utworzyć tylko jedną z powodu niewystarczającej liczby chętnych - dodaje.

Czternaście klas w "Rolniku"
W Zespole Szkół nr 3 w Łukowie według planów miały być utworzone dwanaście oddziałów - po sześć dla każdego z roczników. Ostatecznie zostało utworzonych 14 klas. Do dodatkowych dwóch oddziałów trafią absolwenci szkół podstawowych.

Zgodnie z planem w Radoryżu
W Zespole Szkół w Radoryżu Smolanym od września będzie się uczyło 113 osób - 63 absolwentów gimnazjów i 50 osób po szkole podstawowej. W sumie będzie to cztery klasy - po dwie dla każdego rocznika. Dwie klasy wojskowe i dwie policyjno-pożarnicze. W jednej klasie ok. 30 osób.- Wszystkie osoby, które z pierwszej preferencji składały wnioski do naszej szkoły, dostały się tutaj. Rekrutacja poszła zgodnie z planowanymi ustaleniami - mówi Paweł Tomasik, wicedyrektor ZS w Radoryżu Smolanym.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE