Reklama

Bonusy dla zabytków

Opublikowano:
Autor:

Bonusy dla zabytków - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zabytkowy samochód trudno stawiać na równi z pojazdami, które służą nam codziennie w pracy czy w domu. Zauważyli to już dawno temu także ustawodawcy, dzięki którym właściciele "żółtych blach" mogą zaoszczędzić niemałe pieniądze na rzeczy, która jest tak bardzo nielubiana przez kierowców - ubezpieczeniach OC.

Każdy właściciel czterech kółek doskonale (i boleśnie) zdaje sobie sprawę, jak bardzo podrożały ubezpieczenia komunikacyjne w ostatnich latach. Świadomość ta jest szczególnie dotkliwa w przypadku pojazdów, z których nie korzystamy jak z rodzinnego kombi: Samochody zabytkowe nie są przecież przeznaczone do dojeżdżania do pracy czy na zakupy ze względu na ich wartość, nie mówiąc o potencjalnych problemach ze znalezieniem części zamiennych. Jakie mamy więc opcje, by zminimalizować niezbędne koszty?

Lepsze, tańsze OC

Ogromną zaletą dla posiadaczy „żółtych blach” jest fakt, że - w przeciwieństwie do właścicieli normalnych pojazdów - mogą oni kupić ubezpieczenie OC na krótszy okres (minimum 30 dni, podczas gdy tradycyjny wariant zakłada rok). Najważniejszą jednak zaletą są zdecydowanie niższe ceny takich ubezpieczeń. Nie sposób nie docenić takiej opcji w przypadku chęci krótkotrwałego wykorzystania samochodu, na przykład dotarcia nim na zlot miłośników podobnych pojazdów. Chyba każdy zgodzi się, że w takiej sytuacji ubezpieczenie auta na rok byłoby skrajnym marnotrawstwem pieniędzy.

Dodatkowe opcje

Chociaż w przeszłości pojazdy zabytkowe były traktowane przez ubezpieczycieli co najmniej po macoszemu, tak dziś trudno znaleźć firmę, która nie miałaby w ofercie rozwiązań dedykowanych właścicielom takich aut. Przykładem ubezpieczyciela reagującego na trendy i potrzeby rynku jest brytyjska firma Lancaster Insurance. Często oferują oni naprawdę zróżnicowane dodatkowe opcje - jeden ubezpieczyciel zaoferuje nam dużą zniżkę, jeśli samochód nie przebędzie określonego limitu kilometrów, kolejny pozwoli ubezpieczyć samochód z uwzględnieniem wprowadzonych w nim modyfikacji, jeszcze inny zaoferuje „wszystko w jednym” lub ubezpieczenie dla całej kolekcji zabytkowych pojazdów. Innymi słowy - jest w czym wybierać i z pewnością nie będziemy odprawiani od drzwi do drzwi, jak mogło mieć to miejsce jeszcze kilka lat temu. Warto poznać szeroką ofertę firmy pod adrese https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/classic-car-insurance/.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE