Reklama

"Bomby" i wypadki

Opublikowano: pon, 13 maj 2019 15:36
Autor: | Zdjęcie: Stanisław Pogotowie / Facebook

"Bomby" i wypadki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Szereg zdarzeń drogowych, a także fałszywe alarmy bombowe odnotowała w ubiegłym tygodniu straż pożarna. Strażacy gasili też pożar pustostanu w centrum Łukowa.

Matury z alarmami w tle

Tydzień pracy strażacy rozpoczęli od wyjazdów do alarmów bombowych w szkołach, w których obywały się egzaminy maturalne. Wszystkie wezwania okazały się na szczęście fałszywe. Pierwszy w tym tygodniu alarm rozległ się w poniedziałek 6 maja w Zespole Szkół w Adamowie. Natomiast w środę 8 maja straż miejska wzywana była do kilku szkół średnich rozlokowanych na terenie Łukowa.

Zobacz też: "Bombowo" u maturzystów z Adamowa

Zobacz też: Bombowe alarmy w szkołach

Zderzenie w Świdrach...

Dwa zastępy straży pożarnej interweniowały także w Świdrach (gm. Łuków) gdzie w poniedziałek (6.05) około godz. 14:15 zderzyły się dwa samochody osobowe. W zdarzeniu tym obrażenia odniosła jedna osoba. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w samochodach, a po wykonaniu prac przez policję, uprzątnęli jezdnie. Natomiast ostatnim poniedziałkowym wyjazdem było wezwanie do Ławek (gm. Łuków), gdzie po godz. 20 zapaliła się sadza w kominie. Na miejscu pracował 1 zastęp PSP z Łukowa.

...oraz w Świderkach

Inną kolizję odnotowano dzień później, we wtorek 7 maja. W Świderkach (gm. Wojcieszków) również zderzyły się dwa pojazdy. Na miejsce wezwany został zastęp PSP z Łukowa i strażacy ochotnicy z OSP w Świderkach. W zdarzeniu, które odnotowano około godz. 12:30 nikt nie odniósł obrażeń.

Dachował opel

Z kolei w czwartek 9 maja kilka minut po godzinie 13 strażacy otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Zabiele (gm. Stoczek Łukowski). W miejscowości tej dachował Opel Vectra.

Zobacz też: Dachował opel

Zderzenie z ciężarówką

Samochód osobowy i ciężarówka zderzyły się w piątkowy poranek 10 maja w Mikłusach w gminie Trzebieszów. Do zdarzenia doszło kwadrans przed godz. 11 na skrzyżowaniu      drogi powiatowej z drogą w kierunku Wólki Konopnej. Na miejsce przybył zastęp PSP z Łukowa oraz jednostka OSP z Wierzejek. Osoby uczestniczące w tym wypadku znajdowały się poza pojazdami, jednakże jeden z kierowców po pewnym czasie zaczął uskarżać się na ból głowy. Osoba ta została przebadana przez ratowników medycznych. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w pojazdach, a po zakończeniu prac przez policję uprzątnęli drogę z pozostałości po kolizji.

Czołówka w Szyszkach. Lądował ratowniczy śmigłowiec

Poważniejszy przebieg miało natomiast piątkowe zdarzenie w Szyszkach (gm. Stoczek Łukowski). Na drodze w tej miejscowości około godz. 13:35 zderzyły się ze sobą czołowo samochody osobowe marki Opel Vectra i Fiat Seicento. Na miejscu pojawiły się dwa zastępy PSP z Łukowa oraz strażacy ochotnicy z Jedlanki i Szyszek.

Zobacz też: Czołówka w Szyszkach. Ranna zabrana śmigłowcem do szpitala

Pożar szopy i dachowanie

Około godz. 20:30 w piątkowy wieczór 10 maja straż pożarna udała się do leżącej w gminie Adamów miejscowości Lipiny, gdzie paliła się drewniana szopa. Ogień gasili strażacy z OSP w Adamowie, a także jednostka PSP z Łukowa. Natomiast następnego dnia w sobotę 11 maja, strażacy interweniowali w Jarczewie (gm. Wola Mysłowska), gdzie na drodze wojewódzkiej dachował samochód marki Volkswagen Golf. Na miejsce około godz. 7:25 udały się zastępy OSP z Dworni i Jarczewa oraz straż pożarna z Łukowa. Osoba kierująca volkswagenem samodzielnie opuściła auto i nie doznała żadnych obrażeń ciała. Strażacy zabezpieczyli więc miejsce zdarzenia i postawili pojazd na koła.

Sobotnie kolizje

Do innego zdarzenia drogowego doszło w sobotę około godz. 10:40 w Łukowie. Na ul. Żelechowskiej zderzyły się ze sobą Volkswagen Golf, Audi A4 i Nissan Almera. Straż (2 jednostki PSP) zabezpieczyła miejsca zdarzenia i kierowała ruchem do momentu przyjazdu policji. Do kolizji wezwani zostali także ratownicy medyczni. Natomiast około godz. 19:25 straż pożarna wezwana została na skrzyżowanie ul. Wyszyńskiego z ul. Międzyrzecką w Łukowie, gdzie wcześniej zderzyły się ze sobą policyjny motocykl i dwa samochody osobowe. Gdy strażacy dotarli na miejsce, zauważyli że policjant znajduje się pod opieką ratowników medycznych. Miejsce zdarzenia zabezpieczono i zneutralizowano wycieki płynów na jezdnię. Strażacy pomagali też kierować ruchem na jednym z głównych skrzyżowań w mieście.

Instalacja do przeglądu?

Ostatni sobotni wyjazd straż pożarna odnotowała o godz. 22:22. Tym razem jednostka PSP z Łukowa oraz strażacy ochotnicy z Zalesia w gminie Łuków udali się właśnie do tej miejscowości, gdzie w jednym z domów palić się miała instalacja elektryczna. Gdy służby dotarły na miejsce, usłyszały od domowników, że przyczyną wezwania były iskry z przyłącza energetycznego. Na szczęście właściciel nieruchomości sam odłączył zasilanie, a straż swoje działania ograniczyła do sprawdzenia kamerą termowizyjną, czy nie widać żadnych zagrożeń. Właściciel nieruchomości został też poinformowany, że powinien wykonać przegląd instalacji.

Pożar pustostanu w centrum miasta

Dwie jednostki Państwowej Straży Pożarnej gasiły pożar drewnianego pustostanu, który wybuchł w niedzielę 12 maja około godz. 14:20 na ul. Konwiktorskiej w Łukowie. Strażacy pracując w aparatach tlenowych podali trzy prądy wody - dwa do wnętrza budynku i jeden na poddasze, wybili też okna w budynku, a także oddymili przewietrzyli płonący pustostan. Po zlokalizowaniu źródła pożaru przeszukali drewniany budynek, a następnie rozebrali jego dach oraz strop. Całość została też sprawdzona kamerą termowizyjną. W pustostanie nie było na szczęście żadnych osób.

Pożar trawy

Ostatnie wezwanie w ubiegłym tygodniu odnotowano kilka chwil przed godz. 21 w niedzielny wieczór 12.05. Na ul. Wójtostwo w Łukowie paliło się około 20 metrów kwadratowych nieużytków i trawy. Z zagrożeniem tym poradził sobie 1 zastęp PSP.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE