Reklama

Bój o kasy biletowe w Łukowie. Dziwna odpowiedź PKP

Opublikowano:
Autor:

Bój o kasy biletowe w Łukowie. Dziwna odpowiedź PKP - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dariusz Krzęcio, który w czasie kampanii parlamentarnej zebrał podpisy (ponad 300) pod pismem do Ministra Infrastruktury o przywróceni kas biletowych właśnie otrzymał odpowiedź.

 Z pisma podpisanego przez Tomasza Rurkę wynika, że PKP nie jest zainteresowane utrzymaniem kas. Podróżnym mają wystarczać automaty biletowe. Według Ministerstwa, które powołuje się na informacje PKP kłopotem jest niska sprzedaż biletów - "kilka dziennie".  - To zwyczajne kłamstwo - ripostuje Dariusz Krzącio. - W jednym pociągu jadącym z Łukowa do Warszawy  kolejka w wagonie jest kilkunastoosobowa, a ostatnia osoba otrzymuje bilet na stojąco gdy pociąg dojeżdża do Siedlec - uważa działacz. - To skandal, żeby na 154 letnim dworca przez który dziennie przejeżdża kilkadziesiąt pociągów pasażerskich i z którego można dojechać bez przesiadki do samej Moskwy, co świadczy o ważności tego węzła kolejowego w Polsce wschodniej, ale bilety trzeba kupować na stojąco w przedziale wagonu. - zauważa.

Krzęcio zamierza nadal zajmować się tą sprawą. Rozmawiał na ten temat z wieloma osobami, w tym m.in. z wicepremierem prof. Piotrem Glińskim. Według Krzęcio, wicepremier obiecał zainteresować się problemem. O przywróceniu kas biletowych rozmawiał również z członkiem zarządu PKP S.A. Mirosławem Antosiewiczem. - Jestem w kontakcie telefonicznym, natomiast do dzisiaj pan prezes rozmawiał już z przedstawicielami PKP Intercity, którzy nie widzą problemu otwarcia kas, pod warunkiem, iż zrobi to firma zewnętrzna lub samorząd - kończy Krzęcio.  
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE