Reklama

Boisko na osiedlu Sienkiewicza już za kilka miesięcy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Łuków

Boisko na osiedlu Sienkiewicza już za kilka miesięcy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Budowa boiska wielofunkcyjnego na zbiegu ulic Wilczyńskiego i Wołodyjowskiego w Łukowie wchodzi w decydującą fazę. Na koncie Miasta są już pieniądze na wykonanie inwestycji.

Podczas sesji Rady Miasta, która odbyła się 29 kwietnia radni zadecydowali o rozpoczęciu prac związanych z budową boiska wielofunkcyjnego na os. Sienkiewicza w Łukowie. Do zmian budżetowych wprowadzona została autopoprawka burmistrza, dająca zielone światło tej inwestycji. W „kasie” miasta pojawiło się 272 tys. zł od Łukowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, która ma w połowie partycypować przy budowie obiektu, o czym poinformowała na sesji skarbnik Barbara Leszczyńska. Boisko kosztować ma więc 544 tys. zł.

Zadowolenie z inwestycji wyraził w trakcie obrad Przemysław Suchodolski, jeden z pomysłodawców wybudowania w pełni funkcjonalnego boiska na osiedlu Sienkiewicza. Budowę poparł również radny Piotr Płudowski, który wyraził jednocześnie zdziwienie, że budową inwestycji ma się zająć Zarząd Dróg Miejskich, obłożony innymi zadaniami inwestycyjnymi. Radny Marcin Wysokiński zasugerował natomiast, że po oddaniu inwestycji do użytku, na osiedlu Sienkiewicza mógłby zostać rozegrany mecz otwarcia pomiędzy urzędnikami a pracownikami spółdzielni.

Boisko wielofunkcyjne ma mieć wymiary 32x50 metrów i ma posiadać przepuszczającą wodę nawierzchnię poliuretanową. Na obiekcie możliwa będzie gra w piłkę nożną, lub w koszykówkę, a całość ma zostać ogrodzona, by nie zniszczyć zaparkowanych nieopodal samochodów mieszkańców osiedla.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE