Reklama

Bociany przyniosły im finał

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: ZS 3 w Łukowie

Bociany przyniosły im finał - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości I miejsce w finale wojewódzkim VIII edycji konkursu \"Lubelszczyzna - moja mała ojczyzna\" na najlepszą gazetkę promującą swój region, szkołę i jej osiągnięcia zdobyła drużyna z Zespołu Szkół Nr 3 w Łukowie. Gala wręczenia nagród odbyła się 3 czerwca na Roztoczu.

„Północna Lubelszczyzna (mniej) znana - szlakiem historii i bociana\" to prezentacja walorów przyrodniczych i historycznych Ziemi Łukowskiej. Ciekawe do zwiedzenia miejsca, rowerem czy też pieszo, oparte zostały na historii śledzonych bocianów białych. Praca w większości oparta została na przygodzie uczniów Zespołu Szkół nr 3 z bocianami, na spisywaniu ich gniazd, obrączkowaniu, czy też na włączeniu się w akcję zakupu obrączek dla kolejnych boćków w celu śledzenia ich losów.

W zwycięskiej drużynie na sukces pracowali: Adrian Sosnowski, Marlena Milewska, Bartosz Siejak. Nad ich pracą czuwali nauczyciele: Renata Wawryniuk- nauczyciela biologii oraz Michał Świder- nauczyciela geografii.

Gala finałowa odbyła się 3 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Suścu na Roztoczu. Młodzież oprócz dyplomów i nagród otrzymała dodatkową nagrodę w postaci zajęć. Roztoczańskie Centrum Naukowe - Stacja Bazowa Ochrony Środowiska w Zwierzyńcu zaprosiła do wspólnego poznawania metody oznaczania stanu czystości powietrza, wody oraz pozyskiwania alternatywnych źródeł energii.

 


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE