Reklama

Boccia na dożynkach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Boccia na dożynkach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 10 września w Szaniawach odbędą się dożynki gminno - parafialne. Władze gminy zapraszają do udziału w rywalizacji w Boccia. Drużyny mogą się zgłaszać do 8 września.

W Boccia mogą grać wszyscy, niezależnie od wieku i kondycji fizycznej. Na sześcioosobowe drużyny w wieku od 3 do 100 lat czekają organizatorzy dożynek. Zgłoszeń można dokonywać w Urzędzie Gminy Trzebieszów do 8 września. Osobą do kontaktu jest Sławomir Smolak (509 199 705). Zgłoszenia w formie papierowej należy dostarczyć w dniu zawodów.  

Na czym polega gra Boccia?

Celem gry jest wrzucenie na boisko bili białej a następnie umieszczenie w jej bezpośrednim sąsiedztwie jak największej ilości bil jednego koloru. Zawodnik rozpoczynający grę wyrzuca na boisko bilę białą i dorzuca swoją bilę jak najbliżej białej. Potem zagrywa przeciwnik. Następnie rzuca zawodnik tej drużyny, której bila znajduje się dalej od bili przeciwnika w stosunku do bili białej. Po wyrzuceniu na plac gry wszystkich bil kończy się runda, a sędzia ogłasza wynik, który jest sumą ilości bil jednego koloru, znajdujących się najbliżej białej.

Więcej informacji znajdziecie Państwo tutajUdostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE