Reklama

Biskup Siedlecki z wizytą w „Alejach”

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Zespół Szkół nr 1 w Łukowie

Biskup Siedlecki z wizytą w „Alejach” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ostatnich dniach z gościnną wizytą na ziemi łukowskiej przebywał Biskup Siedlecki ks. Kazimierz Gurda. Jednym z punktów, w którym zatrzymał się duchowny, był Zespół Szkół nr 1 w Łukowie.

Wizyta księdza biskupa w „Alejach” miała miejsce tydzień temu, w poniedziałek 14 listopada. Wpisywała się ona w wizytację szkół znajdujących się na terenie jednej z miejskich parafii – NMP Matki Kościoła w Łukowie.

Spotkanie z gościem odbyło się o godzinie 12.30 w auli szkoły. Po powitaniu przez dyrektora szkoły Tadeusza Federczyka, nastąpiła część w której goście i zgromadzona młodzież wraz z nauczycielami mogli zapoznać się z historią szkoły i ciekawymi momentami z życia jej patrona. Młodzież, a później Dyrektor szkoły, przedstawili wykorzystując wyświetlane zdjęcia, historię szkoły oraz jej specyfikę. Po krótkiej części artystycznej Ks. Biskup skierował do zebranych słowo.

W swoim przemówieniu Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda nawiązał do pięknej i długiej tradycji szkoły oraz podkreślił znaczenie kształtowania charakterów i osobowości dla dalszego życia młodzieży. Przemawiając zaznaczył, że wybór tego co się kocha i co jest pasją, pomaga podjąć swoje obowiązki w dorosłym życiu. Biskup mówił też o umiejętności rozróżniania tego co jest dobre, a co złe.

Po wspólnej modlitwie i błogosławieństwie odbyło się spotkanie w mniejszym gronie pracowników i nauczycieli szkoły.

Informację o wizycie biskupa otrzymaliśmy od ks. Szczepana Litwiniuka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE