Reklama

Biegali dla Żołnierzy Wyklętych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Biegali dla Żołnierzy Wyklętych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rodzinny bieg na 1500 metrów oraz rywalizacja na 4,5 kilometra to główne atrakcje pikniku patriotycznego, który miał miejsce w niedzielę 4 marca w parku miejskim w Łukowie. Wydarzenie wpisuje się w Łukowskie Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Kilkadziesiąt osób zjawiło się na biegach ku czci Żołnierzy Wyklętych, które miały miejsce w niedzielę 4 marca w Łukowie. Impreza organizowana od kilku lat stanowi już nieodłączną część marcowych wydarzeń w naszym mieście. „Tropem Wilczym” - bo taką nazwę nosi wydarzenie - wpisuje się w obchodzony na początku miesiąca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Wspólne bieganie podzielono na dwa dystanse. Pierwszy - rodzinny bieg - o długości 1500 metrów wiódł ścieżkami parku i odbywał się bez pomiaru czasu i rywalizacji. Drugi - o dystansie 4500 metrów był czysto konkursowym. Uczestnicy wyposażeni w koszulki z wizerunkami Wyklętych i biało-czerwone flagi, uczcili w ten sposób dokonania działaczy antykomunistycznego podziemia. Biegi zabezpieczali obecni tego dnia w Łukowie żołnierze z jednostki wojskowej w Siedlcach.

Zwycięzcą Biegu Wilka na 4500 m został Krzysztof Kuźma. Drugie miejsce zajął Przemysław Bartoń a trzecie miejsce Dominik Grudzień. 

Osoby, które pojawiły się w niedzielne południe w parku, mogły też wspólnie z członkami powstałego niedawno w Łukowie Klubu Honorowych Dawców Krwi, oddać krew w ramach akcji „Oni niegdyś, Ty dzisiaj możesz oddać krew za kogoś”. Przygotowano też poczęstunek oraz możliwość oglądania prac plastycznych z poprzednich edycji wydarzenia.

Organizatorem biegu „Tropem Wilczym” był Bartłomiej Bryk, zaś całość wsparły miejskie jednostki: ŁOK, OSiR. Wydarzeniu patronowały władz miasta i powiatu oraz Kancelaria Prezydenta RP. Całość wsparli też Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Łuków oraz Sala Wiktoria.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE