Reklama

Bezpłatna projekcja w Kinie Łuków

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Łukowski Ośrodek Kultury

Bezpłatna projekcja w Kinie Łuków - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości "Generał Nil" to film, który zostanie wyświetlony w piątek 16 marca o godz. 11 w Kinie Łuków. Będzie to okolicznościowa projekcja wpisująca się w obchodzony w naszym mieście Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Trwają łukowskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Po konferencji historycznej, oficjalnych uroczystościach z udziałem władz miejskich oraz biegach, które odbyły się 4 marca w parku miejskim, przyszedł czas na spotkanie historyczne i projekcję filmu „Generał Nil”

- Film ten to rekonstrukcja ostatnich lat życia legendarnego dowódcy Kedywu Armii Krajowej, generała brygady Augusta Emila Fieldorfa ps. „Nil”. Opowieść rozpoczyna się w momencie jego powrotu z zesłania w głąb Związku Sowieckiego, gdzie trafił po aresztowaniu w 1945 roku przez NKWD i kończy wykonaniem wyroku śmierci w mokotowskim więzieniu zimą 1953 roku. Obrazowi towarzyszą retrospekcje z okresu okupacji i konspiracyjnej działalności generała, szczególnie zamach na kata Warszawy, generała SS Franza Kutscherę - streszczają nakręcony w 2009 r. film pracownicy Łukowskiego Ośrodka Kultury.

Wspólne oglądanie filmu „Generał Nil” poprzedzi zaplanowane na godz. 10.00 spotkanie historyczne z majorem Marianem Chmielewskim ps. „Pomidor”, członkiem brygady Hieronima Dekutowskiego „Zapory” oraz Ryszardem Grafikiem, prezesem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło Łuków. Organizatorami wydarzeń są Łukowski Ośrodek Kultury oraz Bartłomiej Bryk.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE