Reklama

Bezpieczny i kreatywny festyn!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Kreatywne Kobiety

Bezpieczny i kreatywny festyn! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości "Kreatywni Bezpieczni" to nazwa festynu profilaktycznego, który odbędzie się już w najbliższą sobotę w parku miejskim w Łukowie. Będzie dużo atrakcji i edukacji jednocześnie!

Organizatorem profilaktycznego festynu są panie ze stowarzyszenia Kreatywne Kobiety, które pragną pokazać jak wiele zagrożeń czyha na uczestników ruchu drogowego i nie tylko. W sobotę w łukowskim parku pojawi się szereg urządzeń i atrakcji, uświadamiających mieszkańcom, jak dbać o swoje bezpieczeństwo.

Kreatywne kobiety zapraszają m.in. do skorzystania z symulatora jazdy miejskiej, przygotowanego z myślą o doskonaleniu umiejętności oraz nauce przyszłych kierowców. Chętni będą mogli też skorzystać z symulatora jazdy motocyklem, trenażera ćwiczącego refleks u kierowców, symulatora dachowania oraz zderzeń. Zaprezentowany zostanie też „AirBag sym”, pokazujący proces wystrzeliwania poduszki powietrznej, który - jak przekonują organizatorki - zmieni nasze nastawienie do przewożenia dzieci na przednim fotelu i trzymania nóg na desce rozdzielczej.

W parku pojawią się także przedstawiciele straży pożarnej, pogotowia ratunkowego oraz policji, którzy zaprezentują sprzęt i umiejętności ratujące ludzkie życie. Wykład na temat bezpieczeństwa wygłosi Ryszard Fonżychowski, a kilkadziesiąt metrów dalej będą odbywały się zawody dla dzieci na rowerowym torze przeszkód.

Organizatorki przygotowały też m.in. pokaz krav magi, marsz alejkami parku miejskiego i tzw. „Szpital Maskotek” w wykonaniu Fundacji Marsz Zebry. Nie zabraknie pokazu szkolenia psów w wykonaniu grupy „Black Dog”, namiotów edukacyjnych Nadleśnictwa Łuków i Nadleśnictwa Siedlce poświęconych bezpieczeństwu w lesie, czy miejsc gastronomicznych i animacji dla dzieci.

W trakcie festynu rozstrzygnięty zostanie też konkurs plastyczny przygotowany przez stowarzyszenie. Chętni będą mogli też oddać krew bądź zapisać się jako potencjalny dawca szpiku. W trakcie festynu „Kreatywni Bezpieczni” będzie prowadzona też zbiórka charytatywna na rzecz Wiktora z Łukowa.

Głównym partnerem wydarzenia jest grupa PZU. Patronat medialny nad festynem objął m.in. portal Łuków24.pl. Zapraszamy do parku w sobotę 9 czerwca w godz. 12-18.

Zobacz też: wydarzenie na FacebookuUdostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE