Reklama

Betlejemskie Światło Pokoju

Opublikowano: ndz, 18 gru 2016 11:45
Autor: | Zdjęcie: ZHP

Betlejemskie Światło Pokoju - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś podczas Koncertu Kolęd i Słodkich Serc harcerze przekażą mieszkańcom Betlejemskie Światło Pokoju. Pamiętaj wziąć ze sobą lampion.

W grudniowe dni skauci z całego świata przygotowują się do przyjęcia symbolu pokoju i pojednania – Betlejemskiego Światła Pokoju – jednego z kluczowych wydarzeń Związku Harcerstwa Polskiego. Płomień z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem niesiony rękoma skautów co roku przybywa do Wiednia i dalej przez słowackie Tatry dociera do Polski.  

W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. Od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat. W historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, świadectwo wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.  

Hasłem, które przyświeca harcerzom Związku Harcerstwa Polskiego w 2016 roku są słowa „Odważnie twórzmy pokój”. Dziś podczas Koncertu Kolęd i Słodkich Serc harcerze przekażą mieszkańcom naszego miasta i okolic Betlejemskie Światło Pokoju. Pamiętaj wziąć ze sobą lampion.    

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE