Reklama

Betlejemskie Światło Pokoju w Łukowie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Hufiec ZHP Łuków

Betlejemskie Światło Pokoju w Łukowie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości "Betlejemskie Światło Pokoju to ogień, który płonie w grocie narodzin Jezusa. Jest on zapalany przez skautów i przekazywany harcerzom ze Związku Harcerstwa Polskiego" - przypominają harcerze Hufca ZHP Łuków. Coroczne światełko pokoju zostanie tym razem przekazane mieszkańcom 22 grudnia.

Do Łukowa Betlejemskie Światło Pokoju przywiozą harcerze z Hufca ZHP Łuków im. Bohaterów Ziemi Łukowskiej ze zlotu w Zakopanem. Ogień zostanie podarowany władzom samorządowym oraz lokalnym parafiom.

Jak przekonują harcerze, symboliczny ogień pojawia się w całym kraju - w kościołach, szkołach, urzędach, na stołach wigilijnych. Symbolizuje braterstwo, pojednanie, otwartość na innych, pokój i miłość. W tym roku akcja odbywa się pod hasłem „W Tobie jest światło”.

22 grudnia o godzinie 17.00 podczas rekolekcyjnej mszy świętej w kościele pw. Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła harcerze uroczyście przekażą Betlejemskie Światło Pokoju księdzu proboszczowi, Krzysztofowi Stepczukowi oraz mieszkańcom miasta. Warto mieć ze sobą świecę albo lampion, aby później zapalić płomień podczas Wigilii.

Harcerze życzą jednocześnie, by tegorocznym świętom Bożego Narodzenia towarzyszyło ciepło, radość i braterstwo. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE