Reklama

Betlejemskie Światełko Pokoju już w Łukowie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Hufiec ZHP Łuków

Betlejemskie Światełko Pokoju już w Łukowie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do mieszkańców Łukowa. Harcerze z Hufca ZHP Łuków im. Bohaterów Ziemi Łukowskiej uroczyście przekazali je wszystkim chętnym, aby mogło znaleźć się na wigilijnych stołach.

Betlejemskie Światło Pokoju to ogień, który płonie w grocie narodzin Jezusa. Co roku skauci austriaccy pobierają go i podają skautom słowackim, a ci polskim harcerzom. Światło niosące dobrą, bożonarodzeniową nowinę trafia następnie do miast i miasteczek w wielu miejscach Polski.

Między 15 a 17 grudnia delegacja Hufca ZHP Łuków uczestniczyła w zlocie w Zakopanem, gdzie otrzymała symboliczne światełko. Wyjazd był też okazją do zwierzenia Zimowej Stolicy Polski. 22 grudnia w trakcie rekolekcyjnej mszy świętej w parafii Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła ogień braterstwa mogli dostać łukowianie. Harcerze uroczyście wręczyli ks. Wojciechowi Majewskiemu lampiony z Betlejemskim Światłem Pokoju oraz wygłosili okolicznościową gawędę. Trafiło ono do wszystkich łukowskich parafii, a także wielu innych miejsc na terenie powiatu łukowskiego, radzyńskiego, parczewskiego, bialskiego i samej Białej Podlaskiej.

Tegorocznej akcji towarzyszyło hasło: „W Tobie jest światło”. Harcerze natomiast składają wszystkim sympatykom najszczersze życzenia świąteczne i noworoczne.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE