Reklama

Będzie szkolenie o 500+ dla niesamodzielnych

Opublikowano:
Autor:

Będzie szkolenie o 500+ dla niesamodzielnych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W czwartek zorganizuje je łukowski ZUS.

Obecny rząd pochylił się nad losem osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Teraz mogą one liczyć na nowe świadczenie, tzw. 500+. Przepisy o 500+ dla osób niesamodzielnych wchodzą w życie 1 października. Nowe świadczenie będzie przysługiwać osobom, które spełniają łącznie kilka warunków: mają ukończone 18 lat, mieszkają w Polsce i mają orzeczenie o niezdolności do samodzielnej egzystencji, a ich dochód ze świadczeń finansowanych ze środków publicznych nie przekracza 1600 zł brutto.  Wniosek o nowe 500+ zgłasza się w instytucji, która wypłaca niepełnosprawnemu emeryturę lub rentę. Osoba, która nie ma emerytury lub renty, dokumenty składa w ZUS. Więcej informacji o nowym świadczeniu można znaleźć na stronie www.zus.pl.
- Przepisy budzą wiele pytań, dlatego w Łukowie odbędzie się szkolenie na ten temat - informuje Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie lubelskim.
Jak dodaje, szkolenie odbędzie się w czwartek, 19 września, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łukowie. Początek o godzinie 10.00. Spotkanie poprowadzą eksperci z łukowskiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Udział w nim wezmą też pracownicy instytucji, które na co dzień wspierają osoby z niepełnosprawnościami.
Co ważne, spotkanie będzie otwarte i każdy zainteresowany może wziąć w nim udział.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE