Reklama

Będzie Poradnia Alergologiczna i Dermatologiczna

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Będzie Poradnia Alergologiczna i Dermatologiczna - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przy łukowskim szpitalu powstanie Poradnia Alergologiczna i Dermatologiczna. Jak mówi dyrektor - jest na nie zapotrzebowanie, a coraz więcej lekarzy chce pracować w Łukowie.

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu radni podejmowali uchwałę o wprowadzeniu zmian w statucie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łukowie. Zgodnie z tą uchwałą struktura organizacyjna Poradni Specjalistycznej zostanie rozszerzona o dwie poradnie świadczące usługi medyczne dla dorosłych: Poradnię Alergologiczną i Poradnię Dermatologiczną. Jak powiedział dyrektor Władysław Kobielski:  

- To 25 i 26 poradnia, którą chcemy zakontraktować. Jest potrzeba ich utworzenia. Coraz więcej lekarzy chce też pracować w Łukowie. To kierunek odwrotny do panującego w innych szpitalach powiatowych. Nasz szpital ma najwięcej poradni – dodał dyrektor.  

W uzasadnieniu do uchwały czytamy, że:  

- Rozszerzenie działalności SP ZOZ w Łukowie o dwie poradnie wynika ze zdobywania nowych kwalifikacji przez zatrudnionych w Zakładzie lekarzy i tym samym świadczenia usług w tego typu poradniach. W Powiecie Łukowskim jest duże zapotrzebowanie na Poradnię Alergologiczną i Dermatologiczną dla dorosłych, tym bardziej, że świadczenia będą udzielane na podstawie umowy z NFZ.  

Wniosek dyrektora SP ZOZ w Łukowie został pozytywnie zaopiniowany przez Radę Społeczną. Pozytywnie propozycję ocenili także radni, głosując jednogłośnie „za” przyjęciem zmian w statucie. Teraz ruszy procedura zmierzająca do utworzenia w Przychodni Specjalistycznej dwóch nowych poradni.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE