Reklama

Będzie parking przy stacji? PKP informuje

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Będzie parking przy stacji? PKP informuje - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości "Czy PKP buduje parking od strony ulicy Okrzei?" - z takim pytaniem zwrócił się do nas jeden z Czytelników. Postanowiliśmy zweryfikować tą informację w kolejowej spółce.

Podróżujący koleją mieszkańcy północnej części Łukowa i okolicznych miejscowości często pozostawiają swoje pojazdy w pobliżu kładki kolejowej przy ulicy Okrzei. Miejsce to stało się prowizorycznym parkingiem, na którym w ciągu dnia widać momentami kilkanaście, niekiedy kilkadziesiąt aut. Samochody wjeżdżają na „parking” po kostce wiodącej do kładki dla pieszych, a następnie parkują przy ogrodzeniu bądź wzdłuż ulicy. Czy istnieje szansa że to się zmieni?

Kilka dni temu otrzymaliśmy informację od Czytelnika, że na miejscu zajmowanym przez samochody kolej zaczęła rozsypywać kruszywo. Czy to znak, że pojazdy będą wkrótce parkować w bardziej „ludzkich” warunkach?

- PLK S.A. nie buduje parkingu od strony ul. Okrzei. W tym rejonie jest brama i wjazd na obszar kolejowy Zakładu Linii Kolejowych. Sekcja Eksploatacji dokonuje utwardzenia wjazdu na teren kolejowy, żeby można było bezpiecznie i bez problemów wjechać na teren zakładu - czytamy w informacji od biura prasowego spółki.

Na pytanie, czy w miejscu tym planowane są inne prace i czy istnieje szansa na budowę parkingu, nie otrzymaliśmy jednoznacznej odpowiedzi.

- Na terenie PKP, przy ul. Okrzei w Łukowie w rejonie kładki kierowcy faktycznie pozostawiają zaparkowane samochody - odpowiedziało enigmatycznie biuro prasowe PKP PLK.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE