Reklama

Będzie nowy wóz dla strażaków

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Gmina Stanin

Będzie nowy wóz dla strażaków - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To dobre wieści dla mieszkańców gminy Stanin. Strażacy ochotnicy ze Stanina jeszcze w tym roku otrzymają nowy, średni samochód ratowniczo-gaśniczy. We wtorek 21 maja w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego wójt Krzysztof Kazana odebrał promesę na ten cel.

Wniosek o jej udzielenie przygotowany m.in. przez Komendanta Powiatowego PSP w Łukowie, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej zaopiniował pozytywnie. Pomogła też gmina, która zabezpieczyła w budżecie środki na kupno auta, a także strażacy ochotnicy ze Stanina, którzy pilnowali formalności.

Promesa została przyznana ramach porozumienia z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Środowiska, w sprawie współdziałania w zakresie zwalczania zagrożeń dla środowiska. Podpisał ją Minister Środowiska Henryk Kowalczyk i Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Jarosław Zieliński.

- Zakup samochodu jest niewątpliwie najważniejszą pozycją na liście inwestycji związanych z wejściem jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego - mówi wójt gminy Stanin Krzysztof Kazana.

Nowy pojazd ma się pojawić w Staninie jeszcze w tym roku. Gmina na kupno pojazdu przeznaczy 250 tys. złotych. 290 tysięcy dołoży Narodowy bądź Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Na kupno strażackiego samochodu 90 tys. zł przekaże także Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, a resztę (130 tys. zł) dopełnią tzw. środki ubezpieczeniowe.

Równolegle OSP Stanin czyni starania zmierzające do włączenia jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Stosowne porozumienie zostało już podpisane przez wójta i Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie.

- Bardzo dziękuję strażakom za ich zaangażowanie i determinację. Dziękuję też Posłowi na Sejm RP Sławomirowi Skwarkowi za okazane nam wsparcie - dodaje wójt Krzysztof Kazana.

O sprawie pisaliśmy również w artykule: Chcą być w KSRG, potrzebują nowego samochodu

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE