Reklama

Będzie modernizacja boiska na osiedlu Sienkiewicza?

Opublikowano:
Autor:

Będzie modernizacja boiska na osiedlu Sienkiewicza? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Modernizacji a raczej kompleksowej przebudowy boiska znajdującego się na osiedlu Sienkiewicza chciałby radny Przemysław Suchodolski. Obiekt jest jednak własnością Łukowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Mieszkańcy osiedla Chącińskiego, Klimeckiego czy Unitów Podlaskich mają w pobliżu swoich domów dobrej jakości boiska. O obiekt sportowy dla mieszkańców osiedla Sienkiewicza upomniał się na ostatniej sesji radny Przemysław Suchodolski.  

Część boiska znajdującego się przy ulicy Wilczyńskiego jest wykonana ze starego betonu. Tu dzieci grają w koszykówkę. Na części do piłki nożnej jest dużo dziur i piachu. Po rozmowach z nauczycielami wychowania fizycznego dochodzimy do wniosku, że warto zrobić tu poliuretanowe boisko wielofunkcyjne – powiedział nam P. Suchodolski.  

Problem jednak w tym, że miasto nie może na tym terenie nic zrobić, ponieważ obiekt jest własnością Łukowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. By cokolwiek wykonać w tym miejscu, potrzebne jest porozumienie władz miasta z kierującymi spółdzielnią.  

Myślę, że po świętach uda się coś ustalić. Biorąc pod uwagę fakt ile kosztowało wykonanie boiska na terenie Szkoły Podstawowej nr 5, koszt prac na tym boisku wyniósłby maksymalnie 300-400 tys. – dodaje radny.  

Od sesji Rady Miasta minęły dwa tygodnie. Postanowiliśmy zapytać prezesa ŁSM Tadeusza Malesę o to, czy wie coś na temat planów dotyczących boiska przy ul. Wilczyńskiego.  

Dla mnie to ciekawostka. Nikt ze mną o tym nie rozmawiał. Dziś mogę powiedzieć jedynie, że na tym boisku gra tak skromna ilość dzieci, że nie wiem czy jest sens je przebudowywać – powiedział prezes ŁSM T. Malesa.  

O tym jak potoczą się losy pomysłu przebudowy boiska będziemy Państwa informowali. Prosimy jednocześnie o wyrażanie swoich opinii w komentarzach, czy przebudowa boiska przy ul. Wilczyńskiego jest potrzebna? 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE