Reklama

Będzie kontynuacja klasy pożarniczej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: ZS w Radoryżu Smolanym

Będzie kontynuacja klasy pożarniczej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Będzie kontynuacja nauczania przyszłych strażaków. W tym tygodniu zostało podpisane porozumienie pomiędzy Zespołem Szkół w Radoryżu Smolanym a Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie.

Od 2010 roku w szkole w Radoryżu Smolanym funkcjonują klasy mundurowe. Wszystko za sprawą zawartego porozumienia z odpowiednimi służbami. Niedawno szkoła wznowiła porozumienie z policją, teraz z łukowską komendą straży pożarnej. Do podpisania aktu o współpracy doszło 3 kwietnia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie.  

Uczniowie uczęszczający do klas o profilu strażackim zdobywają wiedzę i umiejętności niezbędne do pełnienia służby w jednostkach straży pożarnej. Natomiast dzięki nawiązanej współpracy mają szansę poznać praktyczną stronę zawodu strażaka. Współpraca z łukowską komendą a także lokalnymi jednostkami OSP daje uczniom możliwość przeprowadzania ćwiczeń ze sprzętem gaśniczym i ratunkowym.  

Podczas dodatkowych zajęć uczniowie nie tylko ćwiczą niezbędne umiejętności, ale także zdobywają wiedzę na temat historii straży pożarnej, zadań i struktury oraz ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa. Zajęcia dydaktyczne wspierają strażacy z Komendy Powiatowej w Łukowie.  

Nauka w klasie o profilu pożarniczym jest wstępem na drodze do służby w jednostkach straży pożarnej. Przygotowuje młodego człowieka do świadomego wyboru dalszej drogi życiowej związanej ze strażą pożarną. Uczniowie uczęszczający do klas pożarniczych często już są członkami macierzystych jednostek OSP, gdzie nabyte umiejętności i wiedzę wykorzystują na co dzień.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE