Reklama

Będzie kolejne przedszkole w Gminie Łuków

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet

Będzie kolejne przedszkole w Gminie Łuków - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już wkrótce w Gołąbkach powstanie nowe przedszkole. Decyzja w tej sprawie zapadła 15 marca na sesji Rady Gminy.

Gmina Łuków zyska nowe przedszkole. Do dziesięciu funkcjonujących dziś placówek na terenie gminy dołączy nowy punkt, zlokalizowany w Gołąbkach. Decyzję w tej sprawie podjęli radni na sesji Rady Gminy 15 marca.

Z inicjatywą powołania nowego punktu przedszkolnego wyszła dyrekcja szkoły w Gołąbkach i przede wszystkim rodzice, dowożący częściowo swoje pociechy do placówek rozlokowanych na terenie Łukowa. Przedszkole swoją działalność zainauguruje w budynku Zespołu Szkół najprawdopodobniej 1 września. Edukację w nim podjąć ma około 35 maluchów w wieku od 2,5 do 6 lat, lecz liczba ta może się jeszcze zwiększyć. Przyjmowane są bowiem zapisy od rodziców chcących umieścić swoje dzieci w nowej placówce. Deklaracje w tej sprawie można pobrać ze strony internetowej ZS w Gołąbkach.


Przedszkolaki zajmą najprawdopodobniej część pomieszczeń wykorzystywanych przez starszych kolegów i koleżanki. Na dzień dzisiejszy w szkole prowadzony jest oddział przedszkolny dla 5-cio i 6-cio latków, lecz w związku z reformą oświaty i wygaszaniem gimnazjum, maluchy zyskają nowe miejsce.

Przedszkole w Gołąbkach będzie 11. placówką na terenie gminy. Dotychczasowe punkty dla maluchów działają przy szkołach podstawowych, bądź stanowią odrębne jednostki. Jest tak w Łazach i Turzych Rogach.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE