Reklama

Będą sprawdzali, czy piesi nie łamią przepisów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet

Będą sprawdzali, czy piesi nie łamią przepisów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jutro w różnych miejscowościach powiatu łukowskiego pojawi się większa niż zazwyczaj liczba policjantów. Na 9 grudnia mundurowi zaplanowali bowiem akcję, która ma uświadomić pieszych o konieczności przestrzegania przez nich przepisów ruchu drogowego.

Już jutro, w piątek 9 grudnia od wczesnych godzin rannych rusza policyjna akcja „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Podczas działań na terenie naszego powiatu policjanci będą zdecydowanie reagować na przypadki łamania przez pieszych przepisów ruchu drogowego. Egzekwowany będzie obowiązek używania elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Odblaski wpływają bowiem nie tylko na bezpieczeństwo pieszych ale i innych użytkowników dróg.

W trakcie wykonywania czynności policjanci nie tylko będą zwracali uwagę na respektowanie prawa przez pieszych. Mundurowi będą reagowali także na kierujących, którzy nie ustąpią pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu, bądź omijających inne pojazdy, które zatrzymały się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym. Karani będą też osoby jeżdżące wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych.

Celem policyjnego przedsięwzięcia jest wytworzenie w świadomości pieszych i kierujących przekonania o konieczności stosowania się do przepisów Ruchu Drogowego. Uważajmy więc na to, jeśli nawet nieświadomie łamiemy przepisy drogowe.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE